Rīta Panorāma

Aborigēnu un papuasu māksla no Lietuvas Mākslas muzeja krājumiem

Rīta Panorāma

Intervija ar Inesi Galanti, Aigaru Raumani un Līgu Griķi

Telefonintervija ar Ivetu Kudabu

Onkoloģijas centrā atklāj rekonstruēto Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīniku

Trešdien, 17.februārī, Latvijas Onkoloģijas centrā tiek atklāta rekonstruētā Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnika. Centra virsārste ķīmijterapijā Iveta Kudaba intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja, ka izremontētās telpas ir būtiskas arī pacientu pašsajūtai.

Projekts “Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas attīstība” tika apstiprināts 2011.gada janvārī, un tā mērķis bija izveidot Latvijas Onkoloģijas centrā teritoriāli vienotu klīniku ar stacionāra nodaļām, tai skaitā ar Cilmes šūnu transplantācijas nodaļu, lielu dienas stacionāru, ambulatoro konsultāciju daļu, Hematopatoloģijas un audzēju imunoloģijas laboratoriju, kā arī asins kabinetu ar laboratoriju, kas sniegtu terciārā līmeņa augsti specializētu diagnostiku un ārstēšanu pacientiem ar onkoloģiskajām un hematoloģiskajām slimībām no visas Latvijas.

Pirmie ārstniecību jaunajās telpās saņems Ķīmijterapijas dienas stacionāra pacienti – jau piektdien, bet līdz maijam no stacionāra “Linezers” pārnāks arī visas šeit ilgus gadus strādājušās struktūrvienības, tajā skaitā hematoloģijas-transplantācijas, hematoloģijas, ķīmijterapijas, hematoloģijas un ķīmijterapijas ambulatorās un dienas stacionāra nodaļas.

Kopumā projekts izmaksāja 4 miljonus eiro, no kuriem 2,6 miljonus sedz Eiropas Savienības fondu finansējums.

Kudaba atzinīgi vērtēja, ka centrs tiek pārvietots no devītā uz pirmo stāvu: “Tas ir pareizais izveidojums dienas stacionāram, jo tas ir ambulators pakalpojums.”

Turklāt elpas nav tikai izremontētas, bet gan funkcionāli pielāgotas ķīmijterpijai. “Tas ir ļoti svarīgi, manuprāt, jo ķīmijterapijas pacientiem, kas saņem regulāri kursu veidā, mikrovide funkcionāli un estētiski ir ļoti svarīga, jo saņemt ķīmijterapiju onkoloģiskam pacientam nav viegli ne fiziski, ne psihoemocionāli.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt