Dienas ziņas

Pašvaldības meklēs taisnību Satversmes tiesā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Akcija «Kuldīgas novads balso»

NVO aktīvistes ar sacensības garu mudina cilvēkus balsot EP vēlēšanās

Vai kļūsim par aktīvākajiem balsotājiem Latvijā? Tā tiek uzrunāti Kuldīgas novada iedzīvotāji.  Lai mudinātu vēlētājus būt aktīviem, Kurzemes Nevalstisko organizāciju (NVO) centra aktīvistes nolēmušas izmēģināt akciju, kas balstīta uz sacensību garu.      

Ideju par zibakciju “Kuldīgas novads balso” izlolojusi kuldīdzniece Maija Jankovska, kura ikdienā aktīvi darbojas Kurzemes NVO centrā. Viņu satrauc eiroskeptiķu skaita pieaugums un iedzīvotāju zemā aktivitāte Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās.

Dodoties pie cilvēkiem, zibakcijas rīkotājas arī dāvina Maijas izaudzētos Briseles kāpostu stādiņus.

 “Es varbūt esmu tāds dīvainis, kam, klausoties Eiropas himnu, ir tādas pašas sajūtas kā Latvijas himnai, bet vairums ir atsvešināti, ar birokrātiju saistās. Mums jautā, kas jums maksā, nevienam mēs nekalpojam, nevienam nemaksājam, ja nu vienīgi savai sirdsapziņai kalpojam,” sacīja Maija Jankovska.

Galvenā vietne, kurā Kuldīgas novada cilvēki tiek uzrunāti, ir “Facebook” lapā “Kuldīgas novads balso”. Tomēr zibakcijas rīkotājas cilvēkus uzrunā arī klātienē gan pilsētā, gan pagastos, un sarunās atklājas galvenie kūtruma iemesli.

Tā Sandra, kuras iecirknis ir Saldus novadā, atzina, ka nekad nav balsojusi šais vēlēšanās un neies arī šoreiz, jo tas neliekas svarīgi, savukārt Rendas pagasta iedzīvotāja Aldas kundze balsot ies un cītīgi pēta kandidātu valodu zināšanas un izglītību.

Ne viens vien atzina, ka zaudējuši ticību, jo nekas nemainoties. Tāpat cilvēki nesasaista savu dzīvi Latvijā ar lēmumiem Eiropas Parlamentā.  

Pēc sarunām vairāki cilvēki arī aizdomājoties par vēlēšanu nozīmi un to, cik svarīgi ir spēcīgi un izglītoti pārstāvji Eiropas Parlamentā.

Iepriekšējās Eiropas Parlamenta vēlēšanās Latvijā kopumā nobalsoja 30,24% vēlētāju, Kuldīgas novadā – 30%.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti