Sadaļas Sadaļas

No amata atceļ par neizpaužamu ziņu izpaušanu notiesāto tiesnesi Aiju Orniņu

Saeima ceturtdien, 26. septembrī, pēc tieslietu ministra Jāņa Bordāna (Jaunā konservatīvā partija) priekšlikuma vienbalsīgi nolēma atcelt Aiju Orniņu no rajona (pilsētas) tiesas tiesneša amata. 

Tieslietu ministrija (TM) vēstulē Saeimai norādījusi, ka šā gada 9. septembrī stājies spēkā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas spriedums krimināllietā, kurā Orniņa atzīta par vainīgu neizpaužamu ziņu izpaušanā. TM arī atzīmējusi: likums par tiesu varu nosaka − ja tiesnesis ir notiesāts un spriedums ir stājies spēkā, tiesnesi no amata atceļ Saeima pēc tieslietu ministra priekšlikuma.

Iepriekš Orniņa atstādināta no tiesneses amata, pamatojoties uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) 2016. gada rudenī sūtīto vēstuli, kurā norādīts, ka Orniņa atzīta par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 329. panta − par neizpaužamu ziņu izpaušanu, kā arī pēc Krimināllikuma 320. panta ceturtās daļas − par kukuļņemšanu.

Atstādināšanas laikā Orniņa no 2016. gada 1. novembra norīkota darbā Tiesu administrācijas Tiesu un zemesgrāmatu departamenta Tiesu iestāžu informācijas sistēmas nodaļas vecākā referenta amatā, norādījusi TM.

Saeima Orniņu 1999. gada februārī iecēla par Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas tiesnesi. No 2008. gada jūlija viņa bija arī šīs tiesas priekšsēdētāja.

KONTEKSTS:

KNAB 2017. gada jūnijā nosūtīja prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai lietu par Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētājas Orniņas un uzņēmēja Jūlija Krūmiņa rīcību, tiesnesei izpaužot neizpaužamas ziņas un privātpersonai piedāvājot kukuli 5000 eiro apmērā. Saeima 2017. gada oktobra vidū vienbalsīgi un bez debatēm deva atļauju uzsākt kriminālvajāšanu pret Rīgas pilsētas Kurzemes rajona, tagad Pārdaugavas tiesas tiesnesi Orniņu.  

KNAB iepriekš informēja, ka  krimināllietā iegūtie pierādījumi norāda uz Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētājas prettiesisku rīcību − neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu plašsaziņas līdzekļa pārstāvim un privātpersonas piedāvājuma pieņemt kukuli pieņemšanu 5000 eiro apmērā.

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 2018. gada februārī par neizpaužamu ziņu atklāšanu žurnālistam atstādinātajai Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas tiesnesei Orniņai piesprieda 2150 eiro sodu. Savukārt kukuļošanas krimināllieta pret uzņēmēju Krūmiņu un tiesnesi Orniņu pierādījumu trūkuma dēļ prokuratūrā izbeigta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt