Pusdiena

Pusdiena 10.12.2017

Pusdiena

Politiķi pamet partijas, jo Latvijā tās ir īpaši vājas, norāda politoloģe

NEPLP nekomentē iespējamo Latvijas Radio valdes locekļu kandidātu vārdus

NEPLP nekomentē iespējamo Latvijas Radio valdes locekļa kandidātu vārdus

Latvijas Radio valdes locekļa amatam programmas attīstības jautājumos tiek virzīts producents Juris Millers un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (Nacionālā apvienība) padomniece. Tā liecina ziņu aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Par konkursu atbildīgā mediju uzrauga pārstāvji gan izskanējušos vārdus nekomentē.

No 17 pretendentiem uz Latvijas Radio valdes locekļa amatu programmas attīstības jautājumos Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) izveidotā nominācijas komisija atlasījusi divus – producentu un bijušo galveno redaktoru izdevumā "Vakara Ziņas" Juri Milleru un ministra Kaspara Gerharda padomnieci Sanitu Diku-Bokmelderi.

Par Latvijas Radio atbildīgais padomes loceklis Ivars Āboliņš neapstiprina, ka būtu noplūdusi informācija par kandidātiem.

Tikmēr padomes locekle Gunta Līdaka saka - tas, ka noplūdusi informācija, esot "diezgan slikti". "Ja jau otro reizi šī informācija ir noplūdusi, tad tā ir tendence. Manuprāt, ļoti slikta tendence."

Izskanējušos vārdus Līdaka nekomentē, taču kopumā teic - potenciālo kandidātu varēja būt vairāk. Turklāt daļai kandidātu varēja traucēt nevērība pret dokumentu iesniegšanu. "Manuprāt, pie tā konkurētspējīgā atalgojuma un tām kompetencēm, kas šajā jomā ir vajadzīgas, es domāju, ka būtu bijusi iespējama ļoti spilgtu un stipru kandidātu piedalīšanās šajā konkursā," sprieda Līdaka.

Attēlā Sanita Dika-Bokmeldere
Ar Sanitu Diku-Bokmelderi Latvijas Radio sazināties neizdevās. Viņas darba vietā – ministrijā norāda, ka Dikas-Bokmelderes šobrīd nav darbā, jo viņai ir slimības lapa.

 

Taču Millers savu kandidatūru nevēlējās ne apstiprināt, ne noliegt. "Tādēļ, ka es neredzu nepieciešamību pagaidām runāt par lietām, kas ir procesā," sacīja Millers.

Tikmēr taujāts par Latvijas Radio darbu un iespējām to uzlabot, Millers "kā klausītājs" pauž vairākas idejas.

"Šeit pirmkārt runa ir par ļoti profesionālu, kvalitatīvu Ziņu dienestu, kurš ir jāpaplašina ar reģionālām radio studijām, ar korespondentu punktiem. Otra lieta, protams, ir kultūras saturs. Trešā lieta ir fantastiskais arhīvs, kura padarīšana par publisku ir viens no uzdevumiem, kas Latvijas Radio kā sabiedriskajam medijam būtu jāveic," teica Millers.

Juris Millers
Informācija "Lursoft" datu bāzē liecina, ka Millers ieņem valdes priekšsēdētāja amatus trīs pašam piederošos uzņēmumos. Visi no tiem 2016. gadu noslēdza ar zaudējumiem vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā. Tikmēr Dikai-Bokmelderei divi piederošie uzņēmumi SIA "Inopharm" un SIA "B.Happy" pērn strādājuši ar aptuveni 2000 eiro lielu peļņu.

 

Dika-Bokmeldere 2011. gadā neveiksmīgi kandidēja Saeimas vēlēšanās no Nacionālās apvienības Vidzemes saraksta. Viņa arī šobrīd ir saistīta ar Nacionālo apvienību, strādājot partiju pārstāvošā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda birojā par padomnieci stratēģiskās plānošanas un komunikācijas jautājumos.

Politologs Ivars Ījabs norāda, ka šādas saiknes ar vienu politisko spēku pašas par sevi nav iemesls tam, lai cilvēks nevarētu strādāt sabiedriskā medija valdē, tomēr tas varētu būt traucējošs apstāklis.

"Priekšniekam, kuru pamatoti vai nepamatoti vainos kaut kādu politisku interešu lobēšanā, būs vienkārši grūti realizēt kaut kādu daudzmaz konsekventu pārvaldību. Šajā gadījumā, protams, ir jālemj NEPLP, bet es domāju, ka tas noteikti nav viennozīmīgs lēmums, kaut arī mums, protams, nav nekāda pamata raudzīties uz jebkuru cilvēku, kurš ir bijis kādā vēlēšanu sarakstā, kā uz kaut kādu neglābjami politizētu un citām darbības jomām nederīgu," saka Ījabs.

Gala lēmumu par to, kuru kandidātu virzīt Latvijas Radio valdes locekļa amatam, NEPLP pieņems šonedēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti