Slovākijas valdība apstiprina pretrunīgo sabiedriskās raidsabiedrības reorganizāciju

Slovākijas valdība trešdien apstiprinājusi sabiedriskās raidsabiedrības RTVS reorganizāciju, kas, pēc kritiķu domām, novedīs pie šīs mediju organizācijas pilnīgas pakļaušanas valdības kontrolei.

Liberālā un konservatīvā opozīcija apsūdz valdošo koalīciju, kurā ir divas sociāldemokrātu un viena labējo populistu partija, par plāniem  izveidot valdības propagandas raidorganizāciju. Pagājušajā mēnesī Bratislavā notika plaši protesti pret RTVS reorganizāciju, ko asi kritizējušas arī starptautiskās mediju organizācijas un Eiropas Komisija.

Slovākijas premjerministrs Roberts Fico apgalvo, ka pārmaiņas ir nepieciešamas, jo RTVS ir politiski neobjektīva un "atrodas konfliktā ar Slovākijas valdību". Ierosinātās izmaiņas nozīmētu, ka to aizstās jauna organizācija.

Paredzams, ka parlaments, kurā Fico koalīcijas valdībai ir vairākums, apstiprinās izmaiņas jūnijā.

Pārņemšanas plānu izstrādāja kultūras ministre Martina Šimkovičova, kas ir valdošajā koalīcijā ietilpstošās Slovāku Nacionālās partijas biedre un ir strādājusi interneta televīzijas kanālā, kas pazīstams ar dezinformācijas izplatīšanu. Šimkovičova paziņoja, ka RTVS pārņemšana ir nepieciešama, jo, viņasprāt, tā ir neobjektīva un atspoguļo tikai progresīvus uzskatus un cenzē pārējos. RTVS to ir noliegusi.

Fico, kurš pazīstams ar savām tirādēm pret žurnālistiem, nesen par saviem ienaidniekiem nosauca vienu no lielākajiem televīzijas tīkliem, divus valsts laikrakstus un vienu ziņu vietni.

Fico kreisā partija "Smer" uzvarēja 30. septembrī notikušajās parlamenta vēlēšanās ar prokrievisku un pretamerikānisku platformu. Kritiķi bažījas, ka Fico vadītā Slovākija atteiksies no prorietumnieciskā kursa un sekos Ungārijas virzienam.

Jaunā valdība nekavējoties apturēja oficiālās valdības ieroču piegādes Ukrainai. Nesen tūkstošiem cilvēku vairākkārt izgāja ielās visā Slovākijā, lai protestētu pret Fico politiku, tai skaitā pret plāniem grozīt kriminālkodeksu un likvidēt speciālo prokuratūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti