Dienas ziņas

Ar sieviešu kanālu vēl jāpagaida

Dienas ziņas

Kā izskatīsies izgaismotais Brīvības piemineklis

Plaisa Rīgas domes koalīcijā palielinās

Nepanākot prasību izpildi, «Saskaņa» nepiedalīsies Rīgas domes sēdēs

Nesaskaņas Rīgas domē vēršas plašumā. Partija “Saskaņa” apturējusi darbu koalīcijā un nepiedalīsies domes sēdēs, līdz partija “Gods kalpot Rīgai” (GKR) piekritīs, ka ietekmīgie amati jāatstāj vicemēram Vadimam Baraņņikam un Aleksejam Rosļikovam no tā sauktās Neatkarīgo deputātu frakcijas.

ĪSUMĀ:

  • Rīgas domes koalīcijā darbojas deputāti no “Saskaņas”, GKR un Neatkarīgo deputātu frakcijas.
  • Neatkarīgo deputātu frakcijā apvienojušies vairāki no "Saskaņas" izslēgtie domnieki.
  • Taču “Saskaņa” vēlas koalīcijā panākt sadarbības pārtraukšanu ar Neatkarīgo deputātu frakciju.
  • “Saskaņa” gaida GKR lēmumu un tikmēr apturējusi savu darbu domes koalīcijā.
  • GKR lēmumus sola ne ātrāk kā nākamnedēļ.

Uzstāj uz savām prasībām

"Saskaņa" aptur darbu Rīgas domes koalīcijā līdz partijas „Gods kalpot Rīgai” lēmumiem
00:00 / 03:19
Lejuplādēt

Partijas “Saskaņa” deputāti Rīgas domē paziņojuši, ka neapmeklēs ne domes sēdes, ne komiteju sēdes. Frakcijas sanāksmē deputāti vienbalsīgi lēma apturēt darbu koalīcijā.

Uz “Saskaņas” frakcijas sanāksmi Rīgas domes deputāti uzaicinājuši arī partijas vadītāju Jāni Urbanoviču. Pēc pārrunām Urbanovičs publiski atzina, ka apmierināts ar kolēģu lēmumu apturēt darbu domes koalīcijā, ko deputāti nosauc par klibu konstrukciju. “Neviens amats netiks uzteikts. Pienākumi, ko pieprasa likums, tiks pildīti, bet varbūt esat dzirdējuši, ir tāda lieta kā streiks itāļu gaumē – neko vairāk, kā paģēr likums,” sacīja Urbanoviču.

“Saskaņas” deputātu lēmums pašlaik esot negrozāms – amati jāatstāj tā sauktās Neatkarīgo deputātu frakcijas deputātiem, kas savulaik bija kolēģi pašu partijā. Vadimam Baraņņikam jāpamet vicemēra krēsls un ostas valde, Aleksejam Rosļikovam – Pilsētas attīstības komitejas vadītāja amats.

“Mēs nepiedalīsimies nevienā komitejas sēdē, mēs neapmeklēsim domes sēdi, nu, 18. [novembrī] datumā mēs būsim noteikti.

Pirmā sēde, kuru esam gatavi apmeklēt, ir domes sēde, kurā galvenais jautājums būs par Baraņņika atstādināšanu no amata.

Tas ir mūsu lēmums,” sacīja Rīgas domes deputāts Mihails Kameņeckis (“Saskaņa”).

“Nākamnedēļ mums sākas konsultācijas par budžetu. Ar departamentiem, ar darbiniekiem, ar domniekiem. Nu, nav iespējams runāt ar tādiem cilvēkiem,” pauda Rīgas vicemēre Anna Vladova (“Saskaņa”).

Vienlaikus Vladova norādīja, ka ciena “Gods kalpot Rīgai” viedokli par to, ka viņiem vajadzīgs laiks lēmumu pieņemšanai: „Tieši tāpēc mēs neejam prom, mēs apturam darbību koalīcijā.”

“Saskaņas” pārstāvji arī atzina, ka, neapmeklējot trīs sēdes pēc kārtas, viņi var panākt domes atlaišanu. Ja neesot iespējams stabilizēt darbu koalīcijā, par pareizāko un godīgāko “Saskaņas” politiķi uzskata Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas.

Atkāpties negrasās

Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks bijušās partijas biedru spiedienam negrasās pakļauties: “Es nesaprotu tos pārmetumus, ko man pārmet “Saskaņas” frakcija. Tur īsti pārmetumu nebija, vienkārši nolēma, ka man jāatkāpjas, un viss. Rīt viņi nolems, ka jāatkāpjas Burova kungam, un tad viņi izskatīs par Burova kungu.”

Lems jaunnedēļ

Rīgas mērs par līdzšinējo koalīcijas partneru lēmumu uzzina no žurnālistiem. Par rīcību gatavs lemt tikai pēc valsts svētkiem – 20. novembrī, kad partija “Gods kalpot Rīgai” varētu sanākt un pieņemt lēmumu.

Neatrodot kompromisu, situācija pašvaldībā var novest līdz nepieciešamībai rīkot ārkārtas vēlēšanas. ''Saskaņas'' deputāti nenoliedz, ka ir gatavi arī ārkārtas vēlēšanām.

Burovs norāda, ka no ārkārtas vēlēšanām nebaidās, bet vienlaikus uzskata, ka rīdziniekiem šobrīd vajadzīgas nevis ārkārtas vēlēšanas, bet normāls domes darbs. “Es uzskatu - nevajag rīdziniekiem šobrīd ārkārtas vēlēšanas, bet, ja cita varianta nav, tad labāk izbeigt šo, nekā nodarboties ar to, ar ko es nodarbojos visu pēdējo laiku.

Tas nav normāli, tas nav darbs, tā strādāt nav interesanti,” sacīja Burovs.

Burovs arī skaidro, ka pamatvērtība ir ilgstošie koalīcijas partneri no “Saskaņas”, nevis četri izslēgtie deputāti. Savukārt “Saskaņas” paziņojumu par gatavību turpināt darbu koalīcijā, ja GKR pārtrauks sadarbību ar Neatkarīgo deputātu frakciju, Burovs komentēja: „Mēs nekādā gadījumā negribam organizēt savu darbu, ja mums izvirza ultimātu. Tāpēc es varu pateikt – varbūt tā forma nebija īpaši veiksmīga. Bet pēc satura mēs to saprotam un mēs to respektējam.”

Burovs atzīst, ka sadarbība ar Neatkarīgo deputātu frakciju neizveidojās ne “Saskaņai”, ne viņa partijai.

Burova koalīcijai šobrīd ir 35 no 60 balsīm domē. Tādēļ tīri matemātiski tā saglabātu minimālu vairākumu arī bez neatkarīgo deputātu četrinieka. Taču tādā gadījumā izšķirīga loma varētu būt Oskara Putniņa vadītajai deputātu grupai “Rīgai”, kuru veido četri savas partijas pametušie domnieki.

KONTEKSTS:

Oktobrī partija "Saskaņa" pauda neapmierinātību ar Rīgas domes koalīcijas partneru darbu un pieļāva iespēju saraut attiecības ar "Gods kalpot Rīgai", kura savukārt aicināja partnerus stiprināt domes valdošo koalīciju.

Šonedēļ “Saskaņa” paziņoja, ka prasa atsaukt no amatiem Neatkarīgo deputātu frakcijas pārstāvjus vai vērsties pie atbildīgās ministrijas un Saeimā, lai pieņemtu likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu un ārkārtas vēlēšanu rīkošanu. Rīgas mēra pārstāvošā partija "Gods kalpot Rīgai" mudinājusi pēc svētkiem sēsties pie sarunu galda, bet "Saskaņa" vēlas tūlītēju rīcību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti