Pēcpusdiena

Pētījums: Teju 50% iedzīvotāju izglītības kvalitāti Latvijā vērtē kā viduvēju

Pēcpusdiena

Izstrādājot regulējumu elektriskajiem skrejriteņiem, prioritāte būs drošības jautājumi

"Saskaņa" piekrīt turpināt darbu Rīgas domes koalīcijā

«Saskaņa» prasa Rīgas domē no amatiem atsaukt Baraņņiku un Rosļikovu vai rosināt ārkārtas vēlēšanas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Rīgas domes partijas “Saskaņa” frakcija prasa atsaukt no amatiem Neatkarīgo deputātu frakcijas pārstāvjus vai vērsties pie atbildīgās ministrijas un Saeimā, lai pieņemtu likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu un ārkārtas vēlēšanu rīkošanu. Turklāt "Saskaņa" vēlas tūlītēju rīcību no “Gods kalpot Rīgai” (GKR).

ĪSUMĀ:

  • Rīgas domē no 60 balsīm Burova koalīcijai ir 36 - GKR, “Saskaņas” un neatkarīgie deputāti.
  • “Saskaņas” frakcija prasa atsaukt no amatiem Neatkarīgo deputātu frakcijas pārstāvjus.
  • “Saskaņa” piedāvā sākt sarunas ar pārējiem Rīgas domē ievēlētajiem deputātiem.
  • Burovs situāciju nekomentē, bet Baraņņiks neizpratnē par pārmetumiem.
  • GKR mudina pēc svētkiem sēsties pie sarunu galda, bet "Saskaņa" vēlas tūlītēju rīcību.
  • "Saskaņa" pieļauj iespēju rosināt domes atlaišanu un ārkārtas vēlēšanu rīkošanu.

Paziņojumā medijiem “Saskaņas” frakcija norādīja, ka pēdējo nedēļu laikā Rīgas domes darbs esot būtībā paralizēts, jo esot izveidojies konflikts starp pilsētas mēru Oļegu Burovu (“Gods kalpot Rīgai”) un Neatkarīgo deputātu frakciju. Tāpat “Saskaņa” par destruktīvu sauc Neatkarīgo deputātu frakcijas, kurā ietilpst no “Saskaņas” atšķēlušies domes deputāti, darbu.

Tāpēc “Saskaņa” vēršas pie domes koalīcijas partneriem no “Gods kalpot Rīgai!”, aicinot kopīgiem spēkiem nekavējoties atsaukt no amatiem Neatkarīgo deputātu frakcijas pārstāvjus: Vadimu Baraņņiku no domes priekšsēdētāja vietnieka amata un no Rīgas brīvostas valdes locekļa amata un Alekseju Rosļikovu no Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja amata. “Saskaņa” prasījusi sasaukt ārkārtas sēdi.

Baraņņiks sarunā ar žurnālistiem pauda neizpratni, par ko tiek pieprasīta viņa atstādināšana: “Grūti par to kaut ko spriest vai komentēt, jo man ar “Saskaņu” tiešu kontaktu, kur mēs sēdētu kopā un izrunātu kaut kādas situācijas, līdz šim nebija.”

Oļega Burova vadītajai Rīgas domes koalīcijai šobrīd ir 36 no 60 balsīm domē. Tādēļ tīri matemātiski tā saglabātu minimālu vairākumu arī bez neatkarīgo deputātu četrinieka. Taču tādā gadījumā izšķiroša loma būtu Oskara Putniņa vadītajai deputātu grupai “Rīgai”, kuru veido četri savas partijas pametušie domnieki.

Parasti atsaucīgais Rīgas domes priekšsēdētājs trešdien neatrada laiku komentēt situāciju viņa vadītajā koalīcijā. 

Mēra partijas biedrs Vjačeslavs Stepaņenko aicina koalīcijas partnerus ieturēt pauzi un nomierināties: “Mēs esam laika posmā starp Lāčplēša dienu un valsts neatkarības svētkiem 18. novembrī. Mums ir svētku nedēļa. Mēs, iepazīstoties ar kolēģu pausto viedokli, aicinām viņus kārtīgi nosvinēt valsts svētkus un pēc 18. novembra atnākt atpakaļ pie sarunu galda.”

Taču “Saskaņa” nav ar mieru gaidīt un vēlas tūlītēju rīcību no “Gods kalpot Rīgai”.

Tādēļ ceturtdien, 14. novembrī, tiks rīkota vēl viena frakcijas sēde. Netiek izslēgta arī “Saskaņas” izstāšanās no Burova vadītās koalīcijas.

Vienlaikus “Saskaņa” piedāvāja sākt sarunas ar pārējiem Rīgas domē ievēlētajiem deputātiem, lai nodrošinātu atbalstu domes priekšsēdētājam un domes stabilam darbam.  

Savukārt, ja nodrošināt atbalstu Burovam bez Neatkarīgo deputātu frakcijas nav iespējams, “Saskaņa” aicina vērsties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) un Saeimā, lai pieņemtu likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu un ārkārtas vēlēšanu rīkošanu.

"Saskaņa" vadītājs Jānis Urbanovičs
00:00 / 01:09
Lejuplādēt

Partijas "Saskaņa" vadītājs Jānis Urbanovičs partijas paziņojumu skaidro ar uzdevumu "Saskaņas" frakcijai sekot līdzi visiem domes procesiem un norādi uz, iespējams, lielākajiem vaininiekiem pašvaldībā.

Pēc “Saskaņas” paziņojuma partijas “Latvijas attīstībai” frakcijas vadītājs Viesturs Zeps aicinājis opozīcijas partnerus uz kopīgu sanāksmi, lai pārrunāto aktuālo politisko situāciju Rīgas domē un vienotos par vienotu rīcību šajā situācijā. “Esošā koalīcija ir vāja,  sadrumstalota un dezorganizēta, un tā nespēj vadīt domi! Opozīcijas partiju vienotai un izlēmīgai rīcībai šobrīd izšķiroša nozīme,” paziņojumā medijiem norādīja Zeps.

KONTEKSTS:

Oktobrī partija "Saskaņa" pauda neapmierinātību ar Rīgas domes koalīcijas partneru darbu un pieļāva iespēju saraut attiecības ar "Gods kalpot Rīgai", kura savukārt aicināja partnerus stiprināt domes valdošo koalīciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti