Dienas ziņas

100 gadu kopš Pagaidu valdības izkāpšanas krastā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pretgaisa aizsardzības mācības Jūrmalciemā

NBS pēc mācībām Jūrmalciema poligonā secina – objektā nepieciešami uzlabojumi

Nīcas novada Jūrmalciemā piektdien, 28. jūnijā, noslēdzās četru dienu ilgušās starptautiskās pretgaisa aizsardzības mācības "Baltic Zenith 2019", kuru laikā karavīri šāva raķetes pa lidojošiem mērķiem virs Baltijas jūras. Pēc pirmajām aizvadītajām mācībām šajā teritorijā Nacionālie bruņotie spēki (NBS) secina, ka nepieciešams uzlabot infrastruktūru, nojaucot pamestās ēkas un to vietā uzceļot jaunas.

Mācībās piedalījās aptuveni 70 karavīru no Latvijas un Lietuvas bruņotajiem spēkiem. “Baltic Zenith 2019” mērķis ir profesionāli sagatavot pretgaisa aizsardzības speciālistus, tostarp zenītraķešu RBS-70 operatorus, veicot praktiskos kaujas šaušanas vingrinājumus pa gaisa mērķiem. Lai gan mācību laikā no izšautajām 50 raķetēm ap 90% trāpīja mērķī, visu iecerēto mācību programmu tomēr neizdevās īstenot. 

"Diemžēl laika apstākļi pie Baltijas jūras (..). Tuvumā mums ir Liepāja - pilsēta, kurā piedzimst vējš.

Tajā dienā, kad tika plānota šī nakts šaušana, mums tomēr laika apstākļi pamaisīja," atzina pretgaisa aizsardzības divīzijas komandieris, pulkvežleitnants Juris Skudra.

"Šīs kaujas apmācības parasti ir apmācības noslēguma posms vai arī iemaņu uzturēšanas posms, jo līdz tam visa gada laikā karavīri, zemessargi veic sausos treniņus, veic apmācību uz trenažieriem, kā pavadīt mērķus, kā noķert mērķus, un tad šeit praktiski dabā var reāli dzīvē izjust raķetes skaņas, uztraukumus un redzēt mērķus, un reāli redzēt, kā var vai nevar trāpīt," stāstīja NBS apvienotā štāba priekšnieks, brigādes ģenerālis Imants Ziediņš.

Pērn Ministru kabinets apstiprināja jauna poligona izveidi Jūrmalciemā. Iepriekš pretgaisa aizsardzības mācības notika Pāvilostas novada Šķēdē. Jūrmalciema poligons izvēlēts, jo šī ir vienīgā Latvijā pieejamā piekrastes teritorija, kura ir maz apdzīvota, te pieejama jūra, kurā nav kuģošanas ceļu, un virs šīs teritorijas nav gaisa lidojumu koridoru. Līdz ar to ir iespēja mācību šāvienus veikt piecu un septiņu kilometru attālumā, kas citās vietās nav iespējams.   

"Galvenie secinājumi ir tādi, ka šī teritorija ir krietni lielāka nekā iepriekšējā. Viņa ir savā ziņā drošāka, bet tajā pašā laikā šeit ir nepieciešams vairāk cilvēku, lielāks personāls, lai nodrošinātu drošību," atzina Skudra.

"TV Kurzemes" satiktie vietējie iedzīvotāji norādīja, ka ikdienas darbiem netraucē militāristi, kuri pārvietojas ar bruņu tehniku, arī kāpu zona neesot izbraukāta un troksnis esot minimāls.

Kā stāstīja karavīri, lai nākošajās pretgaisa aizsardzības mācībās šo poligonu atkal izmantotu, ir nepieciešams uzlabot tā infrastruktūru, proti, nojaukt vecās pamestās mājas. Tāpat viņi stāsta, ka nākotnē, iespējams, uzcels jaunas konteinertipa celtnes, ko varētu izmantot ne tikai mācību laikā, bet arī zemessargu nometnēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt