Dienas ziņas

Ogre paliek bez atskurbtuves

Dienas ziņas

Ievas dzīvības glābšanai nepieciešami 100 000 eiro

Sakopj kritušo karavīru piemiņas vietas

NBS karavīri sakopj Vecplešu Brāļu kapus

Tuvojoties Lāčplēša dienai, Latvijas Bruņoto spēku karavīri piedalās Pirmā un Otrā pasaules karā  kritušo karavīru piemiņas vietu sakopšanas talkās. Trešdien Nodrošinājuma pavēlniecības kolektīva vīri atjaunoja celiņus un sakārtoja piemiņas vietu Vecpelšu Brāļu kapos, kur atdusas 1916. gadā bojāgājušie Nāves salas aizstāvji. 

Līdz 11.novembrim paredzēts sakopt 64 piemiņas vietas visos Latvijas novados.

Par sīvajām kaujām Pirmā pasaules kara laikā Salaspils apkārtnē atgādina piecas kapsētas. Vecpelšu brāļu kapos atdusas 92  Nāves salas aizstāvēšanā kritušie 3. Kurzemes latviešu strēlnieka pulka karavīri. Trešdien  piemiņas vietā rosās Nacionālo Bruņoto spēku Nodrošinājuma pavēlniecības vīri un puiši.

NBS Nodrošinājuma pārvaldes priekšnieks Pulkvežleitnants Gunārs Babris stāstīja: „Vēlējāmies atrast tādu vietu, kas ir tālāk no cilvēkiem, kur ikdienā grūti nokļūt un paveikt šos darbus. Mēs šodien veicam tādus lielākus darbus - celiņu atjaunošanu, vaļņu līdzināšanu, varēsim lapas nokasīt un iedegt svecītes.”

Visi talkas dalībnieki ieradās brīvprātīgi, un darbs ritēja raiti.  Daudzi par šo 1930.gadā izveidoto piemiņas ansambli gan  nemaz nebija zinājuši, bet tāds jau arī ir šo talku mērķis - apzināt, pieminēt un nodot tālāk. 

Seržants Ivars Logins pastāstīja, ka „ir arī tādi, kam ir tikai obligātā programma, kas jāzina -11.novembris, 18. novembris, izvešanas piemiņas dienas, tad to tikai zina, un viņiem liekas, ka ar to pietiek, bet tas viss ir patriotiskā audzināšana - ļoti liels darbs, gadiem [ilgs]”.

Karavīru kapu sakopšanas talku tradīcija Latvijas armijā aizsākās  pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados, un mūsdienās to turpina Nacionālie bruņotie spēki.

„Protams, [šī tradīcija] jāturpina. Lai saglabātu vēstures notikumus, lai cilvēki atcerētos, kas ir noticis, un mācītos no tā, kas ir bijis,” sacīja kaprālis Mārtiņš Rācenis.

Līdz šā gada 7.novembrim plānots sakopt 64 karavīru atdusas vietas visos Latvijas novados. Talkās tiek aicināts piedalīties arī ikviens iedzīvotājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt