Panorāma

S.Jēgers dzied soloprogrammā "Ave Maria"

Panorāma

Krievijā īslaicīgi aizturēts Navaļnijs

Sveču mežs Nacionālajā botāniskajā dārzā

Nacionālajā botāniskajā dārzā uzbur sveču mežu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Līdz ar krēslas iestāšanos trešdien, 25. decembrī, pēcpusdienā Nacionālajā botāniskajā dārzā iedegās tūkstošiem sveču un lukturīšu. Svinot gaismas uzvaru pār tumsu, tur uzburts Sveču mežs. Lai izbaudītu sveču gaismas pielietā dārza noskaņu Pirmajos Ziemassvētkos, uz Salaspili plūda ļaužu straume.  

Pēc saules rieta, kas trešdien vakarā bija pulksten 15.46, Nacionālais botāniskais dārzs sāka ieslīgt siltā gaismā. Mazas gaismiņas, stikla burciņas ar tējas svecīti, lielas sveces, lukturi, izgaismotas skulptūras.

Sveču meža autore Zane Rašmane stāsta, ka ideja ir - rosināt cilvēkus doties dabā, jo pārāk daudz laika pavadām telpās.

“Šogad mums zaļie un siltie Ziemassvētki, ir patīkams laiks, lai izkustētos,” saka Zane.

“Esam gana noguruši no rudens tumsas, tumšajiem garajiem vakariem. Tāpēc nākam uz gaismu un ceram uz gaismu, ko nozīmē Ziemassvētki,” skaidro idejas autore.

Uz Nacionālā botāniskā dārza oranžērijas fasādes projekcijas uzbur piesnigušu mežu un polārblāzmu. Ābeļdārzā ganās neparasti brieži. Bet gar celiņiem un dobēm izvietotas un koku zaros sakārtas vairāk nekā 6000 sveču.

Lai izvietotu sveces, nācās strādāt visu dienu, un laiku prasa arī visu sveču aizdedzināšana, “sākām jau plkst.12.00 dienā, un tad nu lai līdz 21.00 vakarā deg,” stāsta Zane.

Kokus un augus Nacionālajā botāniskajā dārzā sveces izgaismo jau otro gadu. Dārza platība ir 129 hektāri, un, lai to kārtīgi apskatītu, vajag vairākas dienas.

Noskaņas radīšanai izvēlēta pastaigu taka, kas vijas cauri rozārijam, skujkokiem, rododendriem un bārbeļu stādījumiem.

“Tā atmosfēra, var izbaudīt brīvo dabu. Liesmiņas…  fantastiski.  Nav nekur jāsteidzas. Nekādas domas, raizes. Vienkārši atpūsties Ziemassvētkos,” saka Sveču meža apmeklētāja Solvita Maderniece.

“Ļoti smuki, tā atmosfēra… Tas sniedziņš prasījās, bet kā ir, ar to ir jāiztiek,” atzīst Sveču meža apmeklētājs Raimonds Pakšķis.  

Sveču mežs Pirmajos Ziemassvētkos tiek iedegts jau sesto gadu. Iepriekš šādi bija izgaismots Skaņākalna dabas parks un Sietiņiezis.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti