Dienas ziņas

Krievijas opozīcijas līderis, A. Navaļnijs, iespējams, saindēts

Dienas ziņas

Izskalotā masa Engures ostas pludmalē ir nekaitīga

Vērtēs LDz valdes kompensācijas

Ministrs lūgs vērtēt kompensācijas no amata aizejošajiem LDz valdes locekļiem

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija) lūgs vērtēt, vai kompensācijas “Latvijas dzelzceļa” (LDz) diviem valdes locekļiem, kuri pametīs darbu uzņēmumā, atbilst likumam.

Ministrs žurnālistiem teica, ka lūgs vērtēt atbilstību likumam ''Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu''.

"Kompensāciju apmērs ir padomes-valdes savstarpējo attiecību jautājums, ņemot vērā to informāciju, ko esmu uzzinājis, es lūgšu kapitāldaļu turētāju izvērtēt, vai noslēgtie līgumi atbilst likumam par Valsts un pašvaldību mantas izšķērdēšanas novēršanu," sacīja ministrs.

Jautāts, vai, viņaprāt, kompensācijas ir par lielu, Linkaits atbildēja, ka tam vajadzīgs izvērtējums.

Par valdes locekļa amata atstāšanu pirms termiņa likums pieļauj izmaksāt atsaukšanas pabalstu trīs mēnešu atlīdzības apmērā. Taču to apmēru puses neatklāj.

Arī Linkaits intervijā Latvijas Radio atzina, ka nezina kompensāciju apmēru, par kādu vienojās LDz padome un no amatiem aizejošie uzņēma valdes locekļi.

KONTEKSTS:

Maijā satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija) izteica neuzticību “Latvijas dzelzceļa” (LDz) valdei, izņemot vienu tās locekli – Ēriku Šmukstu. Ministrijai esot aizdomas par "potenciālām koruptīvām shēmām".

Par valdes locekļu atbrīvošanu no amata bija jālemj "Latvijas dzelzceļa" padomei, kura vairākkārt atlika šī jautājuma izlemšanu. Padome gan pasūtīja divus auditus par “Latvijas dzelzceļa” darbu, kurus plānots pabeigt līdz vasaras beigām. Iepriekš padome valdes darbu novērtējusi atzinīgi.

Sākotnēji LDz valdes locekļi atteicās labprātīgi amatus atstāt, vienlaikus vēršoties Valsts policijā un lūdzot sākt kriminālprocesu pret ministru Linkaitu par neslavas celšanu. Taču jūlija beigās LDz valdes  priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš un valdes loceklis Aivars Strakšas piekrita atstāt amatus uzņēmumā

Darbu LDz valdē turpina Ēriks Šmuksts un  Ainis Stūrmanis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti