«Latvijas dzelzceļa» vadība vēršas policijā pret Linkaitu par neslavas celšanu

AS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) prezidents Edvīns Bērziņš un viceprezidents Aivars Strakšas lūguši Valsts policiju uzsākt kriminālprocesu pret satiksmes ministru Tāli Linkaitu (Jaunā konservatīvā partija) par neslavas celšanu, aģentūru LETA informēja Bērziņš.

"Mēneša garumā publiski izplatot deklaratīvus apgalvojumus, kuriem trūkst jebkāda pierādījumu seguma, kā arī publiski sniedzot apzinātus, apkaunojošus izdomājumus, Linkaits būtiski grauj LDz vadības un visa LDz koncerna reputāciju, gan radot sabiedrībā aizdomas, ka es, mans kolēģis Aivars Strakšas un pārējās Linkaita norādītās amatpersonas personu grupā ir izdarījušas noziedzīgu nodarījumu, gan būtiski kaitējot LDz koncerna kā uzticama partnera reputācijai reģionālajos un starptautiskajos tirgos," skaidro Bērziņš.

Mēneša laikā kopš satiksmes ministra publiski paustajiem apgalvojumiem par iespējamajiem noziedzīgajiem nodarījumiem Bērziņš gan lūdzis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) sniegt informāciju par jebkādiem tā rīcībā esošiem saistītiem faktiem, gan ticies ar šīs iestādes vadību.

"Esmu saņēmis pārliecinošu informāciju, ka KNAB rīcībā nav informācijas ne par manu, ne Strakšas iesaisti jebkādās koruptīvās darbībās," uzsvēra Bērziņš.

LDz viceprezidents 9. maijā rakstiskā iesniegumā aicinājis Linkaitu vai nu precizēt savus izteikumus un sniegt konkrētus argumentus, kas apliecinātu publiski izteikto apgalvojumu patiesumu, vai arī atsaukt, pēc Strakšas domām, godu un cieņu aizskarošos publiskos apvainojumus.

"Tomēr līdz pat šim brīdim Linkaits nav atsaucis savus apvainojumus, tādējādi nodarot būtisku kaitējumu reputācijai," norādīja Strakšas.

LDz prezidents norādīja, ka pēc ministra izteikumiem LDz padome un citas institūcijas saņēmušas oficiālas vēstules no "Baltkrievijas dzelzceļa" vadības, Dzelzceļa transporta padomes un "Krievijas dzelzceļa" vadības, kā arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Darba devēju konfederācijas un citiem LDz vietējiem un starptautiskiem partneriem, kas pauduši neizpratni par notiekošo un aicinājuši transporta nozares politiskos vadītājus un LDz padomi profesionāli izvērtēt to rīcībā esošos faktus un pieņemt politiski neitrālus un OECD labas pārvaldības vadlīnijām atbilstošus lēmumus.

KONTEKSTS:

Pašlaik “Latvijas dzelzceļa” valdē strādā tās priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš un valdes locekļi Aivars Strakšas, Ēriks Šmuksts un  Ainis Stūrmanis. Bērziņš un Stūrmanis valdē darbojas kopš 2016. gada, bet Strakšas un Šmuksts – kopš 2017. gada.

7. maijā satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija) izteica neuzticību “Latvijas dzelzceļa” valdei, izņemot vienu tās locekli – Ēriku Šmukstu. Ministrijai esot aizdomas par "potenciālām koruptīvām shēmām".

Par valdes locekļu atbrīvošanu no amata jālemj "Latvijas dzelzceļa" padomei. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti