«Latvijas dzelzceļa» padome aizvien nelemj par valdes likteni

Akciju sabiedrības “Latvijas dzelzceļš” padome trešdien, 5. jūnijā, sēdē nepieņēma lēmumus par uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Edvīna Bērziņa un divu valdes locekļu – Aivara Strakšas un Aiņa Stūrmaņa – atbrīvošanu no amata.

Nopietnus pārmetumus "Latvijas dzelzceļa” vadībai ir izteicis satiksmes ministrs Tālis Linkaitis (Jaunā konservatīvā partija), norādot pat uz iespējamu korupciju.

Savukārt padomes priekšsēdētājs Jānis Lange skaidro, ka pagaidām trūkst visas vajadzīgās informācijas, lai pieņemtu lēmumus par "Latvijas dzelzceļa” valdes likteni: “Mēs ejam soli pa solim, mēs ļoti nopietni vērtējam visu publiski izskanējušo informāciju. Esam valdei uzdevuši jautājumus, esam saņēmuši atbildes uz vairākiem jautājumiem. Ir lietas, ko mēs varam izvērtēt, un

ir lietas, par kurām esam paprasījuši ārējo auditu, lai šos jautājumus izlemtu.

Un šie ir jautājumi attiecībā uz reklāmu un mārketingu. Un otra joma ir funkcionālais audits par administratīvām izmaksām, par funkciju pārklāšanos.”

Uzņēmuma padome gaidīs auditoru atbildes pirms lēmumu pieņemšanas. “Tas, ko padomē esam izrunājuši, ka mums ir svarīgi fakti un mēs nepieņemsim lēmumus, ja mums nebūs tam faktoloģiska pamatojuma. Arī šodien mums nav informācijas, kas ļautu lemt par neuzticības izteikšanu valdei,” sacīja Lange.

KONTEKSTS:

Pašlaik “Latvijas dzelzceļa” valdē strādā tās priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš un valdes locekļi Aivars Strakšas, Ēriks Šmuksts un  Ainis Stūrmanis. Bērziņš un Stūrmanis valdē darbojas kopš 2016. gada, bet Strakšas un Šmuksts – kopš 2017. gada.

7. maijā satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija) izteicis neuzticību “Latvijas dzelzceļa” valdei, izņemot vienu tās locekli – Ēriku Šmukstu. Ministrijai esot aizdomas par "potenciālām koruptīvām shēmām". Par valdes locekļu atbrīvošanu no amata jālemj "Latvijas dzelzceļa" padomei. 

Tikmēr Bērziņš un Strakšas vērsušies Valsts policijā, lūdzot sākt kriminālprocesu pret ministru Linkaitu par neslavas celšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti