Panorāma

Pulks turpina strādāt AS “Pasažieru vilciens”

Panorāma

Nedēļa “Panorāmas” videoarhīvos

Dzīvā tautasdziesmu ķēde Līvānos

Līvānos izveido dzīvo tautasdziesmu ķēdi

Sestdiena, 13.septembris, bija viena no tām skaistajām rudens dienām,  kad sēnes tā vien prasījās grozos un kartupeļi paši līda no vagas ārā. Bet līvānieši deva priekšroku garīgajām vērtībām, darbus atlika un devās uz pilsētas garāko - Rīgas ielu, lai Eiropas kultūras mantojuma dienās visi kopā ritinātu tautasdziesmu kamolu.

Visā Rīgas ielas garumā Līvānos cilvēki 13.septembrī stājās tautasdziesmas ķēdē un gaidīja, kad pie viņiem atripos simboliskais tautasdziesmu kamols. Kamols ripoja lēni - iela ir četrus kilometrus gara. Katram, kam kamols rokā, bija jānoskaita vai jānodzied kāda tautasdziesma.

"Tieši tautasdziesma ir tā, kas ir vislielākā mūsu bagātība Eiropā, tāpēc ir prieks, ka līvānieši atsaucās. Tas apliecina, ka mēs esam tik daudz un varam būt vienoti," saka projekta idejas autore Ginta Kraukle.

Kamēr kamols ritinājās no rokas rokā, pasākumu kuplināja vairāk nekā desmit Līvānu novada tautas mākslas kolektīvi.

"Man liekas, pēc kāda laika šis atkal ir īpašs pasākums," saka Līvānu iedzīvotāja Inese Magdaļenoka. "Sēnes un kartupeļi priekš vēdera, bet tautasdziesmas priekš dvēseles. Dvēsele jābagātina," teic līvāniete Inta Ziemele.

"Latviešu cilvēki savas tradīcijas piemin, tas ir patriotisms, svarīgs Latvijas izdzīvošanas vārdā, situācijā, kas vispār valda pasaulē," norāda Līvānu mērs Andris Vaivods (ZZS).

Dzīvajā tautasdziesmu ķēdē  vienlīdz gaidīti bija gan ratiņos sēdošie, gan sirmu vecumu sasniegušie cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti