Panorāma

Ar Eiropas fonda palīdzību reģionos strādā 320 ārstu

Panorāma

Zemnieki Kabilē apzin krusas postījumus

Madonas pusē pulcējas skauti un gaidas

Lielākajā nometnē Madonas pusē pulcējas skauti un gaidas

Vairāk nekā 600 skauti un gaidas no astoņām valstīm šonedēļ  pulcējās Madonas novada “Ezerniekos”. Tā ir pēdējo 20 gadu lielākā nometne, kurā nometnes dalībnieki mācās sadarboties un stāties pretim vides pārmaiņām. Latvijas Televīzija devās skaidrot kā aizritēja lielā skautu un gaidu nomete, jeb kā viņi paši to dēvē - džamboreja.

Atpūtas bāzē pie Salas ezera pulcējušies 650 gaidas un skauti. Viņu vidū gan bērni, gan pieaugušie. Paši skauti uzsver - ja esi kļuvis par skautu, tad tas ir uz visu mūžu. Tik liela kopā sanākšana Latvijā nav bijusi pēdējos 20 gadus. "Tādā tautas valodā tās ir tādas kā olimpiskās spēles, tās notiek reizi četros gados, visu laiku mainās tā lokācija. Kā parastais latvietis uztver olimpiskās spēles, tā Baltijas džamboreja ir mums," pauda Baltijas skautu nometnes organizators Mārtiņš Spriņģis.

Viens no vadmotīviem Baltijas džamborejai ir  mācīties, kā saudzēt vidi un taupīt resursus. Traukus te mazgā bļodās – trīs ūdeņos, tāpat tiek šķiroti atkritumi un nepirktas lietas, kas nav vajadzīgas. Kā mainās klimats, to te izbaudījuši visi, jo jūlijā jākurina krāsniņas teltīs. "Mēs klimata pārmaiņas neatrisināsim vienā dienā. Taču ja mēs jauniešiem mēģināsim šo lietu iedzīvināt viņu domāšanā, mums tas izdosies, un mēs šo attieksmi pamazām izmainīsim," teica Lietuvas skautu un gaidu vadītāja Urte Petruliete.

Tomēr atslēgas vārds ikvienā skautu nometnē ir sadarbība, neraugoties uz tautību vai valodas barjerām. Tieši šādā veidā skauti piemin arī Baltijas ceļa 30. gadadienu, cenšoties rast kopīgo jau tagad. "Mēs esam sadraudzējušies ar cilvēkiem no Izraēlas, lietuvas un igaunijas, un draudzēties ar citu valstu pārstāvjiem un mācīties no viņu kultūrām patiešām ir interesanti," sacīja skautu nometnes dalībnieks Artūrs Kamarūts.

Savukārt gaida no Izraēlas Tamāra Šakeda norādīja, līdz šim vairāk kontaktējusies ar saviem Izraēlas draugiem, taču tagad iepazinusi latviešus un lietuviešus. "Tie ir ļoti jauki un izpalīdzīgi, allaž gatavi palīdzēt viens otram," norādīja Šakeda. "Šī paaudze ir tā, kas nav bijusi  piedalījusies Baltijas ceļā un viņi nezina, kas tas ir. Viņi dzird to tikai nostāstos un leģendās. Mēs esam pārliecināti, ka šī paaudze ir Baltijas atbildīgie pilsoņi un viņi tad arī būvēs to nākamo," savukārt teica Latvijas gaidu un skautu vadītāja Agnija Janosne.

Pēc lielās Baltijas nometnes Latvijas skautu pārstāvji augustā dosies uz pasaules skautu džamboreju ASV.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti