Panorāma

Panāk vienošanos par valdību

Panorāma

Junkurs noliek mandātu; to iegūs Āboltiņa

AT izskata lietu par vēlētāju ietekmēšanu

Liecinieki tiesā stāsta par saņemtajiem balsu pirkšanas piedāvājumiem

Augstākās tiesas (AT) sēdē, kurā izskata partijas „Saskaņa” sūdzību par iespējamu balsu pirkšanu Latgalē un to ietekmi uz vēlēšanu rezultātiem, otrdien vairāki liecinieki atklāja, ka viņiem piedāvāta nauda apmaiņā pret balsīm par labu „Vienotības” kandidātam Dzintaram Zaķim.

Otrdien tiesā bija ieradušies vairāki liecinieki, tāpat ar vairākiem sazinājās videokonferencē no Rēzeknes tiesu nama. Vairums no lieciniekiem bija Latgales iecirkņu komisiju vadītāji, no kuriem vairāki atzina - redzējuši dažādas dīvainības, tai skaitā saistībā ar cilvēkiem, kas grozījušies ap iecirkņiem un vairākkārt ienākuši iecirknī un runājuši ar vēlētājiem. Daudzi liecinieki uzsvēra, ka rezultāti bijuši pārsteidzoši šajos iecirkņos.

Divi liecinieki no Balviem atklāja, ka viņiem tikusi piedāvāta nauda, lai viņi nobalsotu par „Vienotību”, ieliekot plusu Dzintaram Zaķim.

Tāpat tiesā tika iztaujāts Zaķis par viņa attiecībām ar Latgales uzņēmējiem. Liecībās izskanējušas runas par kādas firmas darbinieku, kurš varētu būt organizējis balsu pirkšanu. Zaķis atzina, ka pazīst šos cilvēkus, tomēr neesot ar viņiem runājis par vēlēšanām. Viņš savus panākumus Latgales reģionā skaidrojis ar plašu kampaņu un ceļu remontu nodrošināšanu. 

Iepriekš tiesas sēdē arī rosināts uzklausīt 78 lieciniekus, kuri apgalvo, ka balsojuši par „Vienotību” un tās kandidātu Dzintaru Zaķi.

Ziņots, ka „Saskaņa” iesniedza prasību AT, kurā apšaubīja vēlēšanu rezultātus Latgalē. Tā uzstāj, ka balsu pirkšanas dēļ „Vienotība” no Latgales ir ieguvusi vienu vai divus mandātus Saeimā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti