Panorāma

Panorāma

Panorāma

Krišjāņa Barona ielā novāks puķupodus

A. Lemberga lietu finiša taisnē pamet viens no advokātiem

Lemberga lietas tiesvedību finiša taisnē pamet viens no advokātiem

Pašā tiesas procesa izskaņā advokātu varētu mainīt no amata pienākumu pildīšanas atstādinātais Ventspils mērs Aivars Lembergs. Viens no viņa trim aizstāvjiem Raimonds Krastiņš negaidīti paziņojis par advokāta darbības apturēšanu. Kaut arī valsts apsūdzības virzītāji uzskata, ka Lemberga aizstāvību novadīt līdz galam varētu arī abi atlikušie viņa aizstāvji, Lembergs tam nepiekrīt un apliecina – viņa jaunajam advokātam būs vajadzīgs laiks, lai iepazītos ar apjomīgajiem lietas materiāliem.

Tā dēvētā Lemberga krimināllieta beidzot ir noslēguma stadijā. Ir izskanējusi apsūdzības debašu runa un tagad jau labu laiku savu nostāju tiesai skaidro aizstāvība. Šonedēļ bija ieplānotas vēl trīs tiesas sēdes, tomēr tās nenotiks.

Viens no trim Lemberga advokātiem – Raimonds Krastiņš – uz šīsdienas tiesas sēdi atsūtīja ziņu, ka turpmākajās sēdēs veselības stāvokļa dēļ vairs nepiedalīsies. Tāpat viņš lūdzis apturēt savu advokāta darbību vispār.

Ar pašu Krastiņu šīs dienas laikā sazināties neizdevās, un arī Lembergs apliecina, ka viņa aizstāvja telefons ir izslēgts.  Par viņa lēmumu no pienākumu pildīšanas atstādinātais Ventspils mērs esot uzzinājis vien tiesā.

Lembergs sarunā ar Latvijas Televīziju norādīja, ka Krastiņa vietā nāksies meklēt citu advokātu. "Man vajag citu advokātu, ja es atradīšu, protams. Vēl ir variants, ka es pats sevi aizstāvu," teica Lembergs.

Viņš norādīja, ka jaunajam aizstāvim būs nepieciešams papildu laiks, lai iepazītos ar apjomīgās lietas materiāliem.

"Ja 12 gadus ir tiesā lieta un vēl pirms tam bija pirmstiesā. (..) Ar sējumiem viņam jāiepazīstas? Jāiepazīstas. Jānoklausās tiesas sēdes, kas notika līdz debatēm? Jānoklausās. Debašu runa – 13 mēnešus lasīja prokurori – tā kā būtu jāiepazīstas," klāstīja Lembergs.

Krastiņš pārmaiņus ar pārējiem Lemberga advokātiem jau ilgstoši lasījis aizstāvības runu, un,

kamēr pats Lembergs uzskata, ka tiesa viņa advokātus nepamatoti pārtraukusi, lietas prokurori uzsver – tieši Krastiņš vilcinājis lietas gaitu.

"Tiesa arī vairākkārt norādīja, ka novilcina debates, proti, debatē par jautājumiem, par kuriem jau ir debatējis pats, vairākkārt par vienu un to pašu. Mūsu ieskatā, tiesai jau sen bija pamats pārtraukt aizstāvju debašu runu, nevis pamatojot, ka laiks iet ilgi, bet vilcina, acīmredzami vilcina tiesu. Un šobrīd ar advokātu maiņu tas process ir vēl ievilcies," teica prokurors Juris Juriss.

Pēc šonedēļ plānotajām trīs tiesas sēdēm, kuras tomēr nenotiks, Lemberga lietā jau iepriekš bija plānots pārtraukums līdz 19. augustam. Līdz tam laikam Lembergam uzdots atrast jaunu aizstāvi.

KONTEKSTS:

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem. Apsūdzības uzturētāji pieprasīja Lembergam piemērot 8 gadu cietumsodu ar mantas konfiskāciju un 150 minimālo mēnešalgu sodu.

Līdzās Ventspils mēram uz apsūdzēto sola sēdies arī viņa dēls Anrijs Lembergs un Ventspils uzņēmējs Ansis Sormulis. Visi trīs norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008. gada otrajā pusē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti