Panorāma

Vairākām profesijām nosaka pienākumu vakcinēties

Panorāma

Panorāma

A. Lemberga centieni atcelt apcietinājumu pagaidām nesekmīgi

Lemberga centieni atcelt apcietinājumu pagaidām nesekmīgi

Rīgas apgabaltiesa atteikusi atcelt apcietinājumu Aivaram Lembergam viņa veselības problēmu dēļ, pauž tiesa. Lemberga mēģinājumi piemēroto drošības līdzekli mainīt gan turpinās, un advokāts tiesā vērsies jau ar trešo pieteikumu par apcietinājuma atcelšanu.

Ventspils domes deputātam Lembergam piemērotais apcietinājums ir nevis sods par noziegumiem, bet gan drošības līdzeklis, lai Lembergs nevarētu izvairīties no soda, ja notiesājošais spriedums stāsies spēkā. Divas reizes Rīgas apgabaltiesa Lembergam atteikusi apcietinājumu atcelt. Augusta sākumā tiesa atbildējusi, ka drošības līdzekli izvērtēs tikai tad, kad lietu sāks skatīt apelācijas instance, savukārt 17. septembrī Lembergam atteikts apcietinājumu atcelt viņa veselības problēmu dēļ.

"Tiesa faktiski nav vērtējusi mūsu argumentus. [..] Viņam nav pieejamas visas procedūras, kuras viņam ir nepieciešams saskaņā ar ārsta norādījumiem, kā arī nav pieejami vajadzīgie medikamenti, kā arī vispār ārsta uzraudzība," saka Lemberga aizstāvis, zvērināts advokāts Māris Grudulis.

Savukārt apgabaltiesas pārstāvis norāda, ka tiesa savus apsvērumus detaļās stāstīt nevar.

"Tiesa nav konstatējusi, ka pastāvētu tādi apstākļi, kas ir par pamatu apcietinājuma atcelšanai. Ņemot vērā, ka ir vērtēti sensitīvi dati, tiesa nevar tos publiskot. Personai tie dati ir zināmi," norāda Rīgas apgabaltiesas pārstāvis Raimonds Ločmelis.

Šobrīd nav zināms, kad apgabaltiesa uzsāks Lemberga lietas skatīšanu apelācijas instancē, tomēr tiesa sola datumu paziņot šonedēļ.

Tā kā Lemberga lieta ir apjomīga, lietas tiesnesei Sandrai Amolai vairs netiekot iedalītas jaunas lietas, kā arī esošās lietas ir pārdalītas citiem tiesnešiem, norāda apgabaltiesa. Tikmēr Lemberga advokāts iesniedzis jau trešo pieteikumu, lai panāktu sava klienta izlaišanu no cietuma, pirms uzsākta lietas izskatīšana.

"Likums paredz – ja tiesas sēde pēc lietas saņemšanas apelācijas instancē nav nozīmēta divus mēnešus, tad tiesai ir jāpārskata šis apcietinājums. Līdz ar to mēs gaidām šo atbildi uz mūsu pēdējo iesniegumu," pauž Grudulis.

Lai gan Lembergs atrodas Rīgas centrālcietumā, Ventspils domes deputāti viņu ievēlējuši par domes Sociālo jautājumu komitejas vadītāju. Pašvaldība norāda, ka par šiem pienākumiem Lembergs samaksu nesaņem.

KONTEKSTS:

Pēc 12 gadus ilgušas tiesāšanās pirmās instances tiesa 22. februārī pasludināja saīsināto spriedumu tā sauktajā Aivara Lemberga tiesas prāvā. Rīgas apgabaltiesa Lembergam piesprieda piecus gadus cietumā, 20 000 eiro naudas sodu un mantas konfiskāciju. Tostarp tiesa nolēma konfiscēt arī Lembergam piederošo nekustamo īpašumu Puzē.

Lembergs tika atzīts par vainīgu kukuļņemšanā, naudas atmazgāšanā, neatļautā dalībā mantiskā darījumā, dokumentu viltošanā, kā arī savu īpašumu slēpšanā. Savukārt Lembergs atzīts par nevainīgu apsūdzībās par lēmumu pieņemšanu, atrodoties interešu konfliktā, un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Aivara Lemberga dēlam Anrijam Lembergam tiesa piesprieda reālu brīvības atņemšanu uz 2 gadiem un vienu mēnesi, bet tiesas zālē neapcietināja. Uzņēmējam Ansim Sormulim tiesa piesprieda divu gadu cietumsodu, bet tiesas zālē neapcietināja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt