Latvijas Radio atļauj daļu peļņas ieguldīt tehniskajā nodrošinājumā un infrastruktūrā

Ministru kabinets otrdien, 16. jūlijā, atbalstīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšlikumu Latvijas Radio dividendēs izmaksājamo 2018. gada peļņas daļu kopumā 138 234 eiro apmērā ieguldīt tehniskajā nodrošinājumā un infrastruktūrā, lai nodrošinātu sabiedriskā pasūtījuma izpildi, informēja NEPLP.  

Kā uzsvēra NEPLP priekšsēdētājas vietnieks Ivars Āboliņš, saglabāto peļņas daļu paredzēts novirzīt kapitālieguldījumiem, nodrošinot tādas tehniskās prioritātes, kas kritiski nepieciešamas LR3 un LR4 darbībai. Ne mazāk būtisks jautājums ir ēkas Doma laukumā fasādes logu restaurācijas projekta izstrāde un iekštelpu renovācija un atjaunošana, skaidroja Āboliņš.

Pamatojot priekšlikumu par radio peļņas daļas novirzīšanu, NEPLP uzsvēra, ka Latvijas Radio ilgstoši nav piešķirti līdzekļi plānveidīgām investīcijām tehnoloģiju attīstībā un ēkas infrastruktūrā. Līdzekļi ir tikuši piešķirti tikai avārijas situāciju risināšanā, palielinot šādu situāciju arvien biežākas rašanās risku.

KONTEKSTS:

Nepietiekoša finansējuma dēļ pašlaik krīzi piedzīvo Latvijas Radio, kuru trīs gadu laikā pametusi trešdaļa darbinieku, tostarp 56 žurnālisti. Par to trauksmi cēla Latvijas Radio Ziņu dienests, izsakot neuzticību Latvijas Radio valdei. Vēlāk krīzi atzina arī radio valde, parasot steidzamības kārtībā piešķirt papildu līdzekļus atalgojumam - 100 tūkstošus eiro šim gadam un 996 760 eiro nākamajam gadam.

Iepriekš par finanšu grūtībām saskārās arī Latvijas Televīzija.

Arī politiķi atzīst, ka sabiedriskie mediji ir turēti finansiāla bada režīmā, taču drīzu risinājumu informatīvās telpas stiprināšanai nevar nosaukt.     

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti