Latvijas Mediju ētikas padomi pārvēl nemainīgā sastāvā

Šodien biedrības "Latvijas Mediju ētikas padome" biedru kopsapulce nemainīgā sastāvā pārvēlējusi padomes sastāvu, informēja organizācijā.

Ētikas padomes sastāvā turpinās darboties Latvijas Preses izdevēju asociācijas izpilddirektors Guntars Līcis, Latvijas Universitātes emeritētā profesore Skaidrīte Lasmane, juriste Daiga Sproģe, Aleksandrs Mirļins, Rīgas Stradiņa universitātes profesore Anda Rožukalne, Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektors Andris Ķēniņš, Latvijas Reklāmas asociācijas valdes priekšsēdētāja Baiba Liepiņa, žurnāliste Dita Deruma un Rīgas Stradiņa universitātes Žurnālistikas studiju programmas vadītāja Anna Peipiņa.

Nemainīgā sastāvā ievēlētā Ētikas padome arī turpmāk uzraudzīs biedrības Ētikas kodeksa principu un normu īstenošanu, izskatīs sūdzības par ētiska rakstura pārkāpumiem mediju darbībā, kā arī vērtēs iespējamus vārda brīvības pārkāpumus. Tāpat biedrības statūti paredz Ētikas padomes tiesības paust viedokli par citiem nozares jautājumiem, kas saistīti ar apdraudējumu mediju videi, redakcionālajai autonomijai un mediju neatkarībai.  Biedrības Ētikas padome uz pirmo darba atklāšanas sēdi sanāks jau šā gada martā.

Biedrības mērķis ir veicināt ētiskas mediju prakses attīstību un sekmēt mediju pašregulāciju Latvijas mediju telpā. Ētikas padomes uzdevums ir uzraudzīt Ētikas kodeksa principu un normu īstenošanu, izskatīt sūdzības par ētiska rakstura pārkāpumiem mediju darbībā, kā arī vērtēt iespējamus vārda brīvības pārkāpumus. Tāpat biedrības statūti paredz Ētikas padomes tiesības paust viedokli par citiem nozares jautājumiem, kas saistīti ar apdraudējumu mediju videi, redakcionālajai autonomijai un mediju neatkarībai.

"Latvijas Mediju ētikas padomes" biedri pārstāv visu formu un žanru medijus, mediju asociācijas un organizācijas, kas darbojas mediju jomas pētniecībā. Šobrīd biedrībā apvienojušies 23 biedri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt