Latvijas karavīri sāk apgūt no Lielbritānijas iegādātās bruņutehnikas vadību

Ādažu poligonā pirmdien, 15. februārī, sākušās mācības, kuras Nacionālie bruņotie spēki sauc par vēsturiskām. Pērn no Lielbritānijas iegādātās bruņutehnikas vadību nākamās piecas nedēļas apgūs pirmie desmit Latvijas karavīri.

Pirmais mācību kurss apgūs kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehnikas vadīšanu un apkopi. Vēlāk tiks apmācīti arī ekipāžas komandieri un tēmētāji.

Tā kā no Lielbritānijas pērn iepirktā bruņutehnika ir pirmā Latvijas bruņoto spēku vēsturē, šīs prasmes ir unikālas, un, lai varētu organizēt mācības, seši karavīri deviņus mēnešus paši mācījušies Lielbritānijā. „Pirms apmācības Lielbritānijā tika atlasīti labākie rotu tehniķi, speciālisti, kuri ir ieguvuši pieredzi 1. kājnieku bataljonā,” sacīja Nacionālo bruņoto spēku majors Uldis Gūtmanis.

„Visiem bija priekšzināšanas tehnikā, un Lielbritānijā [mācības] visi pabeidza ar teicamiem rezultātiem, un pēdējā pusgada laikā esam veikuši tulkošanas darbus, materiālu sagatavošanu, apmācību programmu,” norādīja Gūtmanis.

Līdz 2019. gadam ir paredzēts apmācīt tik daudz karavīru, lai būtu iespējams izveidot pirmo mehanizēto Latvijas bruņoto spēku bataljonu. Tas būs veidots no četrām rotām un vairāk nekā 60 transportlīdzekļiem.

Kopumā Latvija noslēgusi līgumu par vairāk nekā 120 mazlietotas Lielbritānijas armijas bruņutehnikas vienību iegādi par aptuveni 50 miljoniem eiro. Pašreiz Ādažu poligonā izvietotās četras bruņu mašīnas paredzētas mācībām, bet pārējās vienības pēc kapitālā remonta uz Latviju tiks atgādātas pakāpeniski līdz 2020. gadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti