Sadaļas Sadaļas

Latvija Covid-19 izplatības rādītājā noslīdējusi līdz 23. vietai Eiropā

Lielā daļā Eiropas valstu pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai, Latvija aizvadītajās divās nedēļās ir noslīdējusi līdz 23. vietai starp Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīm, kurās ir visaugstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

Iepriekšējā nedēļā Latvija bija 22. vietā, nedēļu pirms tam – 16. vietā, bet vēl jūnija vidū Latvijā pat bija reģistrēta visaugstākā saslimstība ar Covid-19 ES.

ECDC aplēses par situāciju divās iepriekšējās nedēļās no 12. līdz 25. jūlijam liecina, ka Latvijā kumulatīvās saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju ir pakāpies līdz 30,5 gadījumiem, taču tas vienalga ir mazāk nekā lielākajā daļā ES un EEZ valstu.

Visaugstākais saslimstības līmenis ES un EEZ valstīs pašlaik ir Kiprā – 1514 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, kam seko Spānija ar gandrīz 800 un Nīderlande ar vairāk nekā 600 gadījumiem.

Savukārt zemākais saslimstības līmenis ir Polijā ar 3,6 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju. Vidējais saslimstības līmenis ES un EEZ valstīs pašlaik ir 200,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Igaunijā pēdējo divu nedēļu inficēšanās līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir audzis līdz 76,5 gadījumiem, bet Lietuvā – līdz 70,9 gadījumiem, liecina ECDC dati.

Latvijā ir krities 14 dienu mirstības rādītājs ar diagnosticētu Covid-19 un iepriekšējās nedēļas beigās tas bija 6,8 gadījumi uz vienu miljonu iedzīvotāju.

Joprojām gan esam starp piecām ES un EEZ valstīm ar augstāko mirstību. Augstāka mirstība ar diagnosticētu Covid-19 uz vienu miljonu iedzīvotāju aizvadītajās divās nedēļās bijusi tikai Kiprā, Portugālē, Grieķijā un Bulgārijā.

Lietuvā attiecīgais rādītājs ir 3,58, bet Igaunijā – 0,75 gadījumi.

Latvija arī joprojām atrodas ECDC veidotās ceļojumu brīdinājuma kartes zaļajā zonā, kura ceļotājiem norāda uz zemu Covid-19 risku. Savukārt Igaunija ir nonākusi oranžajā zonā, bet par Lietuvu kartes veidotājiem trūkst visu nepieciešamo datu.

Zaļajā zonā pašlaik atrodas aptuveni puse ES un EEZ teritorijas.

Kipra, kā arī vairums reģionu Spānijā, Nīderlandē, kā arī dažas Grieķijas un Francijas salas pašlaik atrodas tumši sarkanajā zonā, kura ceļotājiem norāda uz augstu riska pakāpi. Sarkanajā zonā atrodas Portugāle, Malta, Īrija, pārējie Spānijas un Nīderlandes reģioni, kā arī reģioni Grieķijā, Beļģijā, Francijā, Itālijā un Dānijā. Savukārt oranžajā zonā atrodas Igaunija, Islande, virkne reģionu Grieķijā, Beļģijā, Horvātijā, Francijā, Itālijā, Austrijā, Dānijā, Čehijā, Zviedrijā un Somijā.

Ceļojumu brīdinājuma karte ir izstrādāta, lai ceļotājiem būtu vieglāk saprotams inficēšanās līmenis dažādos Eiropas reģionos.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt