Dienas ziņas

Izveido stipendiju programmu speciālistu piesaistei

Dienas ziņas

Vasaras nometnē iepazīst Latviju

Kazdangas parkā vasaras bibliotēka

Lai veicinātu vēlmi lasīt grāmatas, Kazdangas parkā ierīko vasaras bibliotēku

Mūsdienu tehnoloģijas ir būtiski ietekmējušas bērnu un jauniešu lasītprasmi un interesi par grāmatām, aizvien samazinot apmeklētāju skaitu bibliotēkās. Lai veicinātu bibliotēkas pakalpojumu pieejamību un vēlmi lasīt grāmatas, kā arī sadarbotos, veidojot savstarpējos dialogus dažādās radošajās nodarbībās, šovasar Aizputes novada Kazdangas pagastā izveidota vasaras āra bibliotēka. Tā ir publiski pieejama ikvienam, kas vēlas lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku.

Vasaras bibliotēku veido koka skapis ar stikla durvīm un trīs ērti soli sēdēšanai. Tā izvietota Kazdangas parka apstādījumos, iepretim pagasta kultūras namam un bibliotēkai. Skapja apakšējos plauktos brīvi pieejamas spēles un mīkstās rotaļlietas, savukārt augšējos - žurnāli un grāmatas, kas pārsvarā  ir labi zināmi klasikas darbi. Lai nodrošinātu lasāmvielas dažādību, grāmatas tiekot mainītas ik pa divām nedēļām.

"Lielie  apmeklētāji var droši atnākt, nepiesakoties pie manis, paņemt šeit, palasīt un nolikt atpakaļ. Viņi drīkst paņemt grāmatu  arī uz mājām, atnest atpakaļ un nolikt," pauda Kazdangas pagasta bibliotēkas vadītāja Zinta Miezīte.

Ideja par vasaras āra bibliotēku aizgūta no kolēģiem Lietuvā un Latgalē, atzīst bibliotekāre Zinta Miezīte. Lai gan arī kaimiņos - Cīravas pagastā, ir nelielas āra bibliotēkas, tomēr šī atšķiras ar to, ka te var ne tikai lasīt, bet arī spēlēties un radoši darboties. Divas reizes mēnesī tiek organizētas tematiskās nodarbības, iesaistot bērnus kopā ar vecākiem, tādejādi veidojot savstarpējo saskarsmi.

"Paredzēta šeit  arī Pūčulēna skola - mazais grāmatu starts mazajiem bērniem no 3-4 gadiem, lai veicinātu mīlestību uz grāmatiņu, lai iepazītu bibliotēku un grāmatas un audzinātu nākamo paaudzi - bibliotēkas apmeklētājus," akcentēja Kazdangas pagasta bibliotēkas vadītāja Zinta Miezīte.

Kazdangas pagasta bibliotēkā pastāvīgo lasītāju skaits šobrīd ap 350, pārsvarā gan tie esot vecākā gadagājuma cilvēki. Mūsdienu tehnoloģijas ir būtiski ietekmējušas jauniešu interesi par grāmatām. Vasaras bibliotēka varētu būt viens no veidiem, kā par grāmatu lasīšanu ieinteresēt gan bērnus, gan arī jaunos vecākus.

"Mums arī ir ļoti daudz jauno māmiņu ar bērniņiem, kuras staigā šeit pa parku ikdienā. Tā kā bibliotēka ir otrajā stāvā, viņām ir grūtības tur nokļūt, jo bērni guļ, negrib viņus modināt un negrib atstāt," pauda Miezīte.

Vasaras bibliotēka Kazdangas parkā izmaksājusi 365 eiro. Līdzekļi šim mērķim gūti no Aizputes novada budžeta, piedaloties biedrību un nodibinājumu projektu konkursā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt