Lāčplēša dienā godina Brīvības cīņās kritušos Latvijas karavīrus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Piektdien, 11.novembrī, Latvijā godina Brīvības cīņās kritušos karavīrus. Lāčplēša dienā norisinās vairāki atceres un svētku pasākumi, kurus var arī vērot tiešraidēs lsm.lv un Latvijas Televīzijā

Patriotismu padara taustāmu

“Tas ir mūsu pienākums, kas par mūsu valsti iestājušies. Tie nav tikai karavīri, tie ir mūsu senči – vectēvi, vecvectēvi,”  Lāčplēša dienas rītā intervijā LTV sacīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Viņš piebilda, ka Lāčplēša diena ir brīdis, kad mēs izrādām savu patriotismu. “Šajās dienās mēs izrādām patriotismu. Un, jā, patriotisms tā ir mūsu attieksme pret šo zemi, savu dzimteni, dzimtu, savām saknēm, kas mums katram ir. Bet ir cilvēki, kuri šo patriotismu padara taustāmu. Tāpat kā mēs to darījām barikādēs, tāpat kā darīja brīvības cīnītāji,” sacīja Graube.

Šie cilvēki ziedo savu laiku un gatavi savu zemi aizstāvēt. Turklāt tie ir gan vīri, gan sievas, sacīja Graube.

Karavīriem un viņu ģimenēm pateicās arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (Zaļo un zemnieku savienība).

Izpildīt uzticēto uzdevumu

LTV uzrunātais Gaisa spēku aviācijas bāzes pārstāvis, majors Kaspars Kalniņš pastāstīja, ka Lāčplēša dienu sagaida ar cerībām, “ka būs labāk, ka mēs spēsim izdarīt mums uzticēto uzdevumu – aizstāvēt valsti”.

Tikmēr Militārās policijas pārstāvis Artūrs Strēlnieks atzīst, ka ceļš militārajā karjerā sākās kā joks: “Gribēju pamēģināt, pierādīt sev un ģimenei, kas es varu to izdarīt. Nu jau deviņus gadus tas ir dzīvesveids un vairs nav joks.”

Strēlniekam ir arī kāda nemilitāra aizraušanās – repošana. Un arī Lāčplēša dienai ir sagatavota četrrinde:

Par patriotu nepiedzimst, par tādu kļūst.
Liekas – visa pasaule atcerēsies mūs.
Sarkanbaltsarkanās asins caur mums plūst,
Es patiešām ticu – Latvija varena reiz būs.

Iespēja apskatīt Lāčplēša kara ordeni

Lāčplēša dienā kā katru gadu Latvijas Nacionālā vēstures muzejā apskatei izstādīts unikāls vēstures priekšmets – Lāčplēša kara ordeņa pilns komplekts. Muzeja Faleristikas un medaļu kolekciju glabātāja  Laima Grīnberga stāsta, ka Lāčplēša kara ordenis ir pirmais Latvijas Republikas militārais apbalvojums, kuru pasniedza līdz 1928.gadam.

Muzejā glabātais ordenis ir vienīgais, kas Latvijā saglabājies kā pilnais komplekts. Tas reiz piederēja ģenerālim Jānim Balodim.

 

 

Kopš Latvijas armijas atjaunošanas Latvijas karavīri ir piedalījušies daudzās starptautiskajās operācijās un kaujas uzdevumos, ziedojot savas dzīvības Latvijas drošības stiprināšanai. Ar saviem darbiem viņi ir pierādījuši, ka Latvijas armijas karavīri ir lojāli un pašaizliedzīgi augstāko vērtību aizstāvēšanā. Tādējādi, lai godinātu karavīru ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā, ir izveidota kritušo karavīru piemiņas vieta. Kritušo karavīru piemiņas vietas izveides tēlnieks ir Kristaps Strauts.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti