Dienas ziņas

Raunas pilsdrupās pazudusi 500 gadu sena plāksne

Dienas ziņas

Speciālistu piesaiste reģionos joprojām nesokas

Kuldīgā maskas šuj vietējie uzņēmumi

Kuldīgā pašvaldība pasūtījusi vietējiem amatniekiem daudzkārt lietojamās maskas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 7 mēnešiem.

Lai nodrošinātu aizsargmaskas maznodrošinātajiem iedzīvotājiem, Kuldīgas novada pašvaldība pasūtījusi vietējiem amatniekiem uzšūt daudzkārt lietojamās maskas, Latvijas Radio pastāstīja reģionālā laikraksta “Kurzemnieks” galvenā redaktore Daiga Bitiniece.

Daiga Bitiniece par masku šūšanu Kuldīgā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Kuldīgas pašvaldība pirms nedēļas aicināja cilvēkus, kas spētu noteiktā skaitā uzšūt daudzkārt lietojamās, mazgājamās maskas cenā līdz trīs eiro. Pāris dienu laikā pieteicās vairākas individuālās šuvējas un vairāki uzņēmumi, tostarp no Liepājas, Tukuma.

Pieteicies arī kāds uzņēmējs, kurš pats nešuj, bet piegādājot maskas no Francijas. Taču pašvaldība iecerējusi atbalstīt tieši vietējos amatniekus un šuvējus.

Pašlaik pašvaldība jau vienojusies un maskas šuj divas pašnodarbinātas šuvējas Kuldīgā un kāds uzņēmums. Pieteicās arī V. Plūdona Kuldīgas vidusskolas skolēnu mācību firma, ko izveidoja divas skolnieces un kur šuj aizsargmaskas ar ļoti dažādu dizainu.

Maskas būs ilgāku laiku lietojamas, jo tās būs iespējams mazgāt. Tāda ir pašvaldības Sociālā dienesta prasība.

Pašvaldības pasūtītās maskas pienāksies trūcīgajiem un maznodrošinātajiem, patversmē dzīvojošajiem, arī cilvēkiem, kam paredzēta aprūpe mājās, arī Kuldīgas senioru dienas centra apmeklētājiem, cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem un 1. un 2. grupas invalīdiem. Kopumā tie varētu būt 1800 cilvēki.

Maskas gan šūs ar rezervi, jo, iespējams, cilvēku skaits, kam tās būs vajadzīgas, būs lielāks, lēš Sociālajā dienestā.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. 23. oktobrī valdība lēma stingrāk ierobežot pulcēšanos, bet masku lietošanu noteica plašāku.

No 30. oktobra – stingrāki pulcēšanās ierobežojumi, un privātajos pasākumos gan ārtelpās, gan iekštelpās varēs pulcēties ne vairāk par 10 cilvēkiem, bet publiskajos pasākumos – gan ārā, gan telpās ne vairāk par 300. Skolēniem no 7. līdz 12. klasei attālinātās mācības notiks vismaz līdz 13. novembrim. Skolotājiem un vecāko klašu skolēniem ārpus stundām jānēsā sejas maska.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti