Sadaļas Sadaļas

Skolotājiem un vecāko klašu skolēniem ārpus stundām būs jānēsā sejas maska

Attālinātās mācības skolās 7.–12. klašu skolēniem turpināsies līdz 13. novembrim. To ārkārtas sēdē otrdien, 3. novembrī, nolēma valdība, kas vēl noteica – skolotājiem un skolēniem, kuri sasnieguši 13 gadu vecumu, ārpus stundām skolas telpās būs jānēsā sejas maska.

ĪSUMĀ:

  • Maska būs obligāta izglītības iestādes koplietošanas telpās.
  • Tāpat maska būs jānēsā vietās, kur satiekas skolotāji vai tiekas vairāku grupu bērni.
  • Masku varēs nelietot klases telpās, kur ir vieni un tie paši bērni.
  • Precizēts ierobežojums bēru ceremonijai – varēs pulcēties 10 piederīgie. 
  • Atslogos ģimenes ārstus darbā ar Covid-19 pacientu kontaktpersonām.

Veselības ministrijā (VM) informēja, ka gan bērniem no 13 gadu vecuma, gan skolotājiem sejas maskas būs jālieto, atrodoties izglītības iestādes koplietošanas telpās vai vietās, kur satiekas skolotāji vai tiekas vairāku grupu bērni.

Masku varēs nelietot, piemēram, klases telpās, kur kopā ir vieni un tie paši bērni.

Veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!") preses konferencē pēc valdības sēdes sacīja, ka prasība par sejas masku obligātu lietošanu izglītības iestādē attiecas arī, piemēram, uz vecākiem un citiem, kas ierodas skolā.

Tāpat nolemts ierobežojumus sporta pasākumiem un grupu treniņiem iekštelpās pagarināt līdz 13. novembrim. Tas nozīmē, ka telpās tāpat kā līdz šim būs iespējami individuāli treniņi, bet grupu nodarbības drīkstēs notikt ārpus telpām, neizmantojot garderobes, informēja VM.

Arī precizēts, ka bēru ceremonijā 10 cilvēku ierobežojums neietver cilvēkus, kas tās laikā veic tiešus darba pienākumus, piemēram, izvadītājus un citas personas, kas sniedz pakalpojumu. Tas nozīmē, ka vienlaikus bērēs var pulcēties kopā 10 piederīgie.

Savukārt no 7. novembra arī pieaugušo profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides un pieaugušo neformālās izglītības programmu īstenošana notiks attālināti. Izņēmums ir šo programmu praktiskās daļas, bez kuru apguves nebūtu iespējams iegūt konkrētās prasmes.

Tāpat nolemts sniegt atbalstu ģimenes ārstiem, daļēji samazinot slodzi, strādājot ar Covid-19 pacientu kontaktpersonām, ko noteikuši epidemiologi.

VM skaidroja, ka šobrīd ģimenes ārsta pienākums ir katru dienu sazināties ar epidemiologu noteiktajām kontaktpersonām, lai seko līdzi šo cilvēku veselības stāvoklim. Ņemot vērā, ka šo cilvēku skaits šobrīd būtiski palielinās, pieaug arī ārstu noslodze. Turpmāk lielāka loma būs šo cilvēku līdzestībai.

Ģimenes ārsts ar katru sazināsies sākumā, vienojoties par veselības novērošanu, turpmāko saziņu, ja nepieciešams, un citiem aspektiem, kā arī mājas karantīnas noslēgumā, lai pārliecinātos par cilvēka veselības stāvokli un atļautu atgriezties ikdienas gaitās.  Ģimenes ārsts varēs arī izvērtēt, kādos gadījumos un vai saziņa ar konkrēto cilvēku nepieciešama biežāk. Tāpat kā līdz šim kontaktpersonu uzraudzību veiks arī Veselības inspekcija.

KONTEKSTS: 

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga23. oktobrī valdība lēma stingrāk ierobežot pulcēšanos, bet masku lietošanu noteica plašāku. Maskas nav obligātas bērniem līdz 13 gadu vecumam.

No 30. oktobra – stingrāki pulcēšanās ierobežojumi, un privātajos pasākumos gan ārtelpās, gan iekštelpās varēs pulcēties ne vairāk par 10 cilvēkiem, bet publiskajos pasākumos – gan ārā, gan telpās ne vairāk par 300. Iepriekš bija noteikts, ka skolēniem no 7. līdz 12. klasei attālinātās mācības notiks līdz 15. novembrim, bet šodien šis datums precizēts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt