Kuldīgā atklāj bezkontakta Covid-19 analīžu punktu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Kuldīga ir pirmā pašvaldība ārpus Rīgas, kurā atklāts bezkontakta Covid-19  siekalu paraugu pieņemšanas un nodošanas punkts. Tas dod iespēju analīzes nodot bez saskares ar medicīnisko personālu jebkurā diennakts laikā. Divas šādas iekārtas atrodas Rīgā.    

Kuldīgā, iepretim autoostai, pie veikala “Rimi”, notiek rosība, te vēl rit pēdējie sagatavošanas darbi, lai automatizētais analīžu nodošanas punkts varētu sākt darboties. Tajā tiek salikti Covid-19 siekalu testu komplekti, kuros ietilpst siekalu trauciņš, lietošanas instrukcija un iepakojums, kur noņemto materiālu ievietot.

Šī ir pirmā šāda veida analīžu nodošanas iekārta ārpus Rīgas. Tā radīta Latvijā, sadarbojoties “E. Gulbja laboratorijai” ar SIA “JK Energo” un AS “Latvijas finieris”. Šobrīd te nododamas analīzes uz Covid-19, bet tas piemērots arī cita veida analīzēm.

“Dzīve pirms un pēc Covid-19  mainās, daudzas lietas būs jādara arī turpmāk savādāk; šis aparāts ir paredzēts tam, lai daudzas lietas varētu notikt laboratorijas diagnostikā bez kontakta ar medicīnisko personālu, tādējādi samazinot rindas un infekcijas iespējas utt.,” atzina “E. Gulbja laboratorijas” valdes loceklis Didzis Gavars.

Kuldīga bija pirmā pašvaldība, kura īpašā pilotprojektā rudenī pēc koronavīrusa uzliesmojuma pilsētā, deva iespēju cilvēkiem testēties vienkāršāk – ar siekalu analīzēm, lai pēc iespējas ātrāk apturētu vīrusa izplatīšanos.  To trīs dienās izmantoja 3700 cilvēku.

Šis ir nākamais solis, lai atvieglotu pieejamību testu veikšanai. Šis gan ir maksas pakalpojums, 37 eiro.

“Mēs vērsīsimies pie Slimību profilakses un kontroles centra un Veselības ministrijas ar aicinājumu, ja reģionos ir uzstādīti šādi siekalu aparāti, tad noteikt iedzīvotāju grupas vai kārtību, kādā šie siekalu testi būtu pieejami bez maksas,” norādīja Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

Lai saņemtu pieejas kodu komplektam, vispirms nepieciešamā informācija par sevi ir jāaizpilda laboratorijas mājaslapā. Divi šādi automatizētie analīžu nodošanas punkti atrodas Rīgā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti