Krūmiņai uz valsts kontroliera amatu pagaidām nav konkurentu

Vēl tikai pirmdien, 9.janvārī, Saeimā var iesniegt kandidatūras valsts kontroliera amatam, noteicis Saeimas Prezidijs un Frakciju padome. Kandidatūras jāizvirza, jo pašreizējai kontrolierei Elitai Krūmiņai amata pilnvaras beigsies 23. janvārī. 

Valsts kontrolieri amatā ieceļ Saeima uz četriem gadiem, un viena persona nevar būt par valsts kontrolieri vairāk kā divus termiņus pēc kārtas. Politiķu atbalsts un citu kandidātu trūkums liecina, ka Krūmiņai uz otro termiņu konkurences, iespējams, nemaz nebūs.

Līdz šim valsts kontroliera amatam Saeimā saņemti divi iesniegumi, kuros kā kandidāte norādīta pašreizējā kontroliere Elita Krūmiņa. Viņu atkārtotai apstiprināšanai uz četru gadu termiņu virza Latvijas Reģionu apvienība un Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas septiņi deputāti no dažādām frakcijām.

Atbalstu Krūmiņai līdz šim paudis Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš atzinīgi novērtējis to, ka revidenti pastiprināti pievēršas lietām, kur vērtē tēriņu lietderību un kvalitāti. Savukārt Saeimas deputāti Valsts kontroli uzteic par augsta līmeņa revīziju veikšanu, kā arī valsts un pašvaldību naudas tēriņu analīzi.

Par Krūmiņas otrreizēju apstiprināšanu ir arī premjers «zaļzemnieks» Māris Kučinskis, kas savus argumentus aprobežojis ar frāzi, ka ar Krūmiņu spētu sadarboties. Tāpat Kučinskis nav slēpis, ka tas ir signāls politiķiem, ka valdība atbalsta Krūmiņu.

Arī pati Krūmiņa pauž gatavību uz otro termiņu ieņemt valsts kontroliera amatu. Viņas ieskatā ir būtiski valsts pārvaldē sasniegt rezultātu, nevis koncentrēties tikai uz procesu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti