Labrīt

No airiem līdz koka satelītiem – izstāde par koka vēsturi Latvijā

Labrīt

Jānis Siksnis: Saeimas komisijas rīcība - mēģinājums iejaukties sabiedrisko mediju darbā

Elita Krūmiņa: Optimizāciju valsts un pašvaldību iestādēs varēja veikt jau iepriekš

Bijusī valsts kontroliere: Valsts un pašvaldību iestāžu resursus varēja optimizēt jau pirms kovida

Kovida pandēmijas laiks un cilvēku atteikšanās vakcinēties pret Covid-19 ir pavērusi iespējas valsts un pašvaldību iestādēm izvērtēt nepieciešamo darbinieku skaitu un optimizēt iestādes resursus. Darbinieku atstādināšana parāda, ka iestāžu optimizācija varēja notikt jau pirms kovida. To Latvijas Radio intervijā sacīja bijusī valsts kontroliere Elita Krūmiņa. 

Viņa norādīja – ja pašvaldības vai valsts iestādē ir iespējams atstādināt desmitiem darbinieku bez Covid-19 sertifikāta, turpinot nodrošināt kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu, tad rodas jautājums, kāpēc tas netika darīts iepriekš. Krūmiņa atzina, ka iestāžu darba optimizācija ir laba lieta, tomēr valsts un pašvaldību iestādēm tas būtu nepārtraukti jāizvērtē jebkurā laikā.

“Ja jau tagad, balstoties uz pandēmijas efektu, to bija iespējams izdarīt tik viegli, kāpēc tas netika darīts jau iepriekš? Tiešām pārskatot šīs funkcijas, optimizējot pakalpojumu sniegšanas veidus un tamlīdzīgi,” sacīja Krūmiņa. 

Bijusī valsts kontroliere skaidroja, ka revīzijās secināts – valsts un pašvaldību iestāžu darbība bieži vien notiek “pa tādu iemītu taciņu” un netiek izskatītas iespējas uzlabot darbību atbilstoši konkrētajiem apstākļiem. Viņa piebilda: “To ir iespējams izdarīt, bet tas viss prasa nepārtrauktu pašvaldību domāšanu kā tādam labam saimniekam: kā es vēl varu labāk apsaimniekot administratīvos resursus, lai pakalpojumu kvalitāte un apjoms būtu maksimāli labāks saviem iedzīvotājiem.”

Krūmiņa atzīmēja, ka valsts un pašvaldību iestādēm šajā jautājumā ik pa laikam nepieciešams “grūdiens”, piemēram, ar Valsts kontroles revīziju ziņojumiem, auditiem vai pašreizējā situācijā ar kovida pandēmiju. 

“Es būtu ļoti priecīga, ja mēs mūsu valstī negaidītu pandēmiju, lai to visu darītu. Te būtu vairāk nepieciešams mainīt domāšanas veidu – būt labiem saimniekiem bez apstākļiem, kas mūs nepārprotami piespiež kaut ko izdarīt,” sacīja Krūmiņa. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt