Aktuāli

Leonīds. Rīga. Ir gejs.

Aktuāli

LĀI pētnieks Kārlis Bukovskis par Latviju Eiropas Savienībā

JKP līderis Jānis Bordāns par premjera amata nomināciju

«Konservatīvie» gatavi mainīt sākotnējo piedāvājumu valdības portfeļu sadalījumam

Jaunā konservatīvā partija (JKP), kuras premjera amata kandidātam Jānim Bordānam Valsts prezidents uzticēja veidot valdību, gatava mainīt sākotnēji pēc 13. Saeimas vēlēšanām izskanējušo piedāvājumu par valdības portfeļu sadalījumu, intervijā Latvijas Radio apliecināja Bordāns.

Bordāns pauda, ka prezidenta dotais laiks – divas nedēļas – ir pietiekams jaunās valdības aprišu iezīmēšanai, jo jau līdz šim politisko spēku sarunās pavadīts mēnesis. Viņaprāt, jau nedēļas laikā būs redzams, kuri partneri gatavi uzņemties atbildību un saredz sevi viņa valdībā.

Lai gan jau pirmajā nedēļā pēc 13. Saeimas vēlēšanām JKP nāca klajā ar piedāvājumu par valdības portfeļu sadalījums, tomēr neguva citu partiju atbalstu. Nu Bordāns atzina, ka situācija ir mainījusies un piedāvājumā varētu būt izmaiņas.

Viņš apliecināja, ka aizvien Zaļo un zemnieku savienību un “Saskaņu” vēlas redzēt opozīcijā.

Bordāna ieskatā jaunajai valdībai būtu par maz ar 53 Saeimas deputātu balsīm, un viņš redz iespēju izveidot lielāku koalīciju.

JKP līderis uzsvēra, ka partija ir atvērta un sagaida no potenciālajiem partneriem viņu vēlmes. Pirms tam “skaidru atbildības jomu vēlmes un redzējumu par sadalījumu” no citām partijām nedzirdēja. Un šis ir pirmais jautājums, ar ko JKP dodas uz sarunām. Bordāna partija arī plāno piedāvāt sarunu grafiku.

Sākotnējā piedāvājumā Finanšu ministrijas vadību JKP bija gatavi uzticēt citam politiskajam spēkam, taču nu varētu paši uzņemties šo amatu. “Valsts prezidents devis iespēju tieši Jaunajai konservatīvajai partijai. Domāju – tas dod mandātu, arī no sabiedrības viedokļa, Jaunajai konservatīvajai partijai tomēr būt ar lielākām ambīcijām un uzstādījumu, un finanšu ministra amats varētu būt Jaunajai konservatīvajai partijai,” sacīja Bordāns.

Savukārt ārlietu ministra amatu JKP sākotnēji piedāvāja uzņemties bezpartijiskajam neitrālam profesionālim, tāds nodoms izpelnījās citu politisko spēku kritiku. Bordāns uz šādu pieeju neuzstāj: “Mēs ņemsim vērā viedokļus, kas bija izteikti šajā mēnesī. Ir iespējams politiski neitrāls profesionālis, taču, iespējams, arī politiķi. Un tādas kandidatūras mēs saredzam.”

JKP gaida partiju piedāvājumus ārlietu ministru kandidātam un neizslēdz redzēt Edgaru Rinkēviču (“Jaunā Vienotība”) šajā postenī.

Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Bordāns sacīja, ka JKP iepriekš minētās iespējamās ministru kandidatūras uztur spēkā un viņu vidū ir Gatis Eglītis, Krišjānis Feldmans, Juta Strīķe, Juris Jurašs, Evita Zālīte-Grosa.

KONTEKSTS:

Pēc mēnesi ilgajām neveiksmīgajām sarunām par valdības veidošanu prezidents 7.novembrī nolēma dot  JKP līderim Jānim Bordānam divas nedēļas valdības izveidošanai,  ja tas neizdosies, premjera amatam tiks nominēts cits kandidāts.

Bordāns piedāvās piecu partiju koalīciju bez Zaļo un Zemnieku savienības un “Saskaņas”. “KPV LV” jau paziņoja, ka atbalstīs Bordāna valdību.  “Attīstībai/Par!” gatava koalīcijas sarunām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti