KNAB soda SM valsts sekretāra vietnieku par ministrijas automašīnas izmantošanu personīgām vajadzībām

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis 90 eiro sodu Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra vietniekam Uldim Reimanim par ministrijas automašīnas izmantošanu personīgām vajadzībām, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.

KNAB norāda, ka amatpersona 2018.gada 27.aprīlī, izmantojis personīgām vajadzībām SM automašīnu, proti, amatpersona uzdeva transportlīdzekļa vadītājam nogādāt savu radinieci uz norādīto vietu.

Šādi Reimanis neievēroja Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumā noteiktos publiskas personas autotransporta izmantošanas noteikumus.

Tādējādi amatpersona pārkāpa likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" noteikto aizliegumu veikt darbības, kurās pati amatpersona un tās radinieki ir ieinteresēti, un likumā noteikto ierobežojumu rīkoties ar publiskas personas institūcijas mantu.

Amatpersona šogad aprīlī sodu samaksāja.

LETA jau rakstīja, ka Reimanim bija piemērots rājiens un uzlikts atmaksāt zaudējumus 61,69 eiro apmērā par dienesta automašīnas izmantošanu personīgajām vajadzībām.

Spriedumā lasāms, ka SM valsts sekretārs 2018.gada 6.jūlijā ierosināja disciplinārlietu pret Reimani, kuras izmeklēšanas laikā tika konstatēts, ka Reimanis ir izdarījis disciplinārpārkāpumu, kas saistīts ar negodprātīgu valsts finanšu līdzekļu izmantošanu, proti, Reimanis pērn trīs dienas savām personīgajām vajadzībām izmantojis dienesta auto un šofera pakalpojumus.

Ierēdnis skaidrojis, ka dienesta transportu izmantojis, lai nokļūtu no savas dzīvesvietas Baltezerā uz darba vietu, jo uzskatījis, ka viņš un viņa ģimene tiek novērota, tādējādi viņš esot baidījies par savu un ģimenes drošību.

Tāpat viņš norādījis, ka dienesta transporta līdzekļa izmantošana bijusi nepieciešams darba pienākumu izpildīšanai un ka sabiedriskā transporta izmantošana no viņa dzīvesvietas līdz darba vietai neesot iespējama un apgrūtinot darba efektivitāti.

Komisijas ieskatā, šāds skaidrojums nebija pietiekošs, lai pamatotu dienesta transporta izmantošanu personīgajām vajadzībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti