KNAB pēc divu mēnešu pārbaudes neatrod pārkāpumus Valsts kancelejas dalībā festivālā «Lampa»

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pabeidzis jūlijā sākto pārbaudi un secinājis, ka Valsts kanceleja un citas valsts iestādes, piedaloties sarunu festivālā “Lampa”, nav pieļāvušas pārkāpumus.

KNAB informēja, ka Valsts kanceleja un citas valsts iestādes, kas piedalījās festivālā, nav pieļāvušas ziedojumu pieņemšanas un rīcības ar publiskas personas institūcijas mantu un finanšu līdzekļiem pārkāpumus.

KNAB arī nav konstatējis Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumā noteiktā ierobežojuma dāvināt (ziedot) publiskas personas finanšu līdzekļus pārkāpumu.

Jau ziņots, ka Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš jūlijā, komentējot šo KNAB uzsākto pārbaudi, sacīja, ka birojs tērē laiku muļķībām.  

Birojs tikmēr skaidroja, ka par iespējamo interešu konfliktu ziņoja iedzīvotāji, un šādas informācijas pārbaudīšana birojam ir ierasta prakse.

Tvitera lietotāja Rudīte Martišauska vērsusies pie KNAB, jautājot, vai valsts iestāžu dalībā uzņēmēju sponsorētajā sarunu festivālā „Lampa” neesot interešu konflikta. KNAB reaģēja operatīvi un sāka pārbaudi. 

Festivāla galvenie atbalstītāji ir fonds atvērtai sabiedrībai „DOTS” un "Swedbank", taču pasākumu rīkotāju pulkā ir vairāk nekā 80 dažādu organizāciju, tajā skaitā valsts iestādes. Ierēdņiem maksāts netika, un apmeklētājiem ieeja bija bez maksas.

Šogad festivālu „Lampa” Cēsu pils parkā apmeklēja aptuveni 9000 cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti