De Facto

KNAB nesteidz izmeklēt deputāta Kļaviņa pabrīdināšanu par kriminālprocesu

De Facto

Ieskats 26. augusta "De Facto" tematos

Saeimas degviela – uzņēmuma auto

KNAB aizdomas, ka Kļaviņš lējis Saeimas apmaksātu degvielu uzņēmuma mašīnā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) ir aizdomas, ka Saeimas deputāts Askolds Kļaviņš (ZZS) izmantojis deputātiem pienākošos degvielas kompensāciju, lai uzpildītu sava uzņēmuma auto, svētdien ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "De facto".

Pēc Kļaviņa uz Saeimu KNAB darbinieki ieradās īsi pirms Jāņiem. Deputāts pats pieļāva, ka izmeklētājus ieinteresējusi viņa deklarēšanās Liepājā īsi pēc kļūšanas par Saeimas deputātu. Tas ļāva Kļaviņam saņemt piecas sešas reizes lielāku kompensāciju par iztērēto degvielu.

Pusotra gada laikā Kļaviņš no Saeimas budžeta saņēma gandrīz 13 000 eiro lielu degvielas kompensāciju.

Pārsvarā uz divriteņa manītais deputāts Kļaviņš apgalvo, ka uz Liepāju tiešām braucis. "Ja es visa šī procesa rezultātā neizputēšu un man māju Liepājā neatņems, tad es arī turpināšu braukt uz Liepāju," sacīja Kļaviņš.   

Necilu koka māju Liepājā Kļaviņš pirms 10 gadiem nopirka no Liepājas mēra Ulda Seska par gandrīz pusmiljonu eiro. Ēkā tagad iekārtojies Kļaviņam piederošais sporta un tūrisma preču veikals "Gandrs". Par veikala atvēršanu Kļaviņš paziņoja drīz pēc deklarēšanās Liepājā.

Kļaviņa amatpersonas deklarācijā nav norādīts, ka deputātam būtu automašīna. Taču viņš Saeimu pārliecinājis, ka viņam piešķirta kāda automašīna bezatlīdzības lietošanā.
 
"De facto" parēķināja, cik tad Kļaviņam jānobrauc, lai notērētu tik daudz degvielas. Piemēram, šī gada aprīlī Kļaviņš nobraucis maksimālo viņam pienākošos kompensācijas apmēru - 733 eiro. Pieņemot, ka viņam piešķirta kāda ne visai ekonomiska automašīna, kas ēd 8 litrus uz 100 kilometriem, sanāk, ka viņš aprīlī no Liepājas uz Rīgu un atpakaļ braucis teju visas darbadienas. Un, ja nav pārkāpis ātrumu, tad ceļā mēneša laikā pavadījis vairāk par četrām diennaktīm.

Ja mašīna ir ekonomiskāka, tad deputāts nobraucis vēl vairāk.

Taču korupcijas apkarotājiem ir aizdomas, ka Kļaviņš lējis degvielu sev piederošā uzņēmuma “Gandrs” auto un Saeimas apmaksāto degvielu faktiski izmantojis uzņēmums.

Drīz pēc kratīšanas Kļaviņš par aizdomām negribēja izteikties. Uz "De facto" jautājumu, vai lējis degvielu “Gandra” mašīnās, atbildēja, ka ir parakstījies KNAB par informācijas neizpaušanu.

Tagad Kļaviņš atzina: "Nevis tās ir aizdomas, bet es esmu viennozīmīgi pildījis [degvielu] sava uzņēmuma automašīnā." Taču neko vairāk viņš "De facto" klāstīt negribēja.  

Neko daudz nestāsta arī KNAB. Birojs priekšnieks Jēkabs Straume tikai apstiprināja, ka kriminālprocesā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu aizdomās tiek turēta viena persona.

Saeimai nodarīts kaitējums "būtiskā apmērā", kas saskaņā ar likumu nozīmē, ka ir runa par vairāk nekā 4300 eiro zaudējumu budžetam.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti