Sadaļas Sadaļas

Klātienes mācībām drošo novadu sarakstā 31 vietvara

Covid-19 izplatības rādītāji 31 pašvaldībā pieļauj mācību procesa īstenošanu klātienē izglītības iestāžu 1.–6. un 12. klasē, kā arī rotācijas kārtībā 7.–9. un 10.–11. klasē, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Klātienes mācībām drošās pašvaldības no 17.maija:

Aizputes novads
Aknīstes novads
Alsungas novads
Baldones novads
Baltinavas novads
Beverīnas novads
Brocēnu novads
Dundagas novads
Ilūkstes novads
Jaunpiebalgas novads
Jēkabpils
Kandavas novads
Kocēnu novads
Līvānu novads
Mazsalacas novads
Naukšēnu novads
Neretas novads
Nīcas novads
Pārgaujas novads
Pāvilostas novads
Priekules novads
Priekuļu novads
Raunas novads
Rojas novads
Rucavas novads
Salacgrīvas novads
Salas novads
Tērvetes novads
Vaiņodes novads
Valkas novads
Varakļānu novads

Jaunais pašvaldību saraksts stāsies spēkā pirmdien, 17. maijā. Saskaņā ar SPKC datiem tajā būs 31 pašvaldība.

Atšķirībā no šīs nedēļas klātienes mācības vairs nevarēs rīkot Apes, Cesvaines, Dagdas, Krustpils, Strenču un Viesītes novados. Savukārt sarakstu papildināja un klātienes mācības varēs rīkot Brocēnu, Līvānu, Pāvilostas, Raunas, Salas un Tērvetes novados.

SPKC dati liecina, ka kopumā trīs pašvaldībās divu nedēļu saslimstības rādītājs ar Covid-19 uz 100 000 cilvēku ir nulle –  Vaiņodes, Naukšēnu, Jaunpiebalgas novados.

Savukārt augstākais saslimstības rādītājs ir Zilupes novadā (1553), Skrundas novadā (1321), Ropažu novadā (1185), Rugāju novadā (1116 ), Ādažu novadā (1084) un Ludzas novadā (1057 ).

KONTEKSTS:

No 7. aprīļa dažādos izglītības līmeņos primāri noteikts, ka mācības notiek attālināti, taču ar vairākiem izņēmumiem klātienes mācību procesā.

Pašvaldībās, kurās divu nedēļu saslimstības rādītājs ar Covid-19 uz 100 000 cilvēku nepārsniedz 200, no 7. aprīļa mācības klātienē notiks 1.–6. klasēm un 12. klasēm, savukārt mācības klātienē rotācijas kārtībā varēs notikt 7.–11. klašu skolēniem, lai klases izglītības iestādē savstarpēji nepārklātos.

Joprojām ir pieejamas arī individuālas klātienes konsultācijas 12. klašu skolēniem un tiem izglītojamiem, kuri ir pakļauti mācību pārtraukšanas riskam, un profesionālās izglītības programmu apguvē tiem, kuriem 2021. gada pirmajā pusē jākārto valsts pārbaudes darbi. Klātienes konsultācijas notiek tikai pēc pedagoga individuāla aicinājuma. Konsultācijas laiks nedrīkst pārsniegt 40 minūtes.

No 7. aprīļa drīkst organizēt klātienes nodarbības ārpus telpām grupām līdz 10 cilvēkiem profesionālās ievirzes izglītībā, interešu izglītībā un mākslinieciskās ievirzes kolektīvos. Amatiermākslas kolektīvi (tai skaitā kori, orķestri, tautas mūzikas ansambļi, deju kolektīvi un citi tautas mākslas kolektīvi) varēs rīkot mēģinājumus attālināti vai klātienē ārtelpā grupā ne vairāk kā 10 personām.

Tāpat atļautas praktiskās dejas apguves klātienes nodarbības Rīgas Baleta skolā, paredzot, ka nodarbības laiks nedrīkst pārsniegt 90 minūtes un uz vienu personu paredzami ne mazāk kā 35 kvadrātmetri telpas.

Klātienes mācībās jālieto mutes un deguna aizsegi, kā arī jānodrošina telpu pastiprināta vēdināšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt