Dienas ziņas

Vēlas legalizēt kopbraukšanas pakalpojumus

Dienas ziņas

Ludzas novadā trūkst skursteņslauķu

Strīdi par jauno Pļavniekkalna sākumskolu turpinās

Ķekavas novadā strīdi par Pļavniekkalna sākumskolas jaunās ēkas būvniecību

Pēc vairāku gadu ilgas gaidīšanas šogad beidzot plānots sākt Ķekavas novada Pļavniekkalna sākumskolas tehniskā projekta izstrādi. Komiteju sēdēs lemts, ka vecā skolas ēka jānojauc un tās vietā par aptuveni 3,6 miljoniem eiro jābūvē jauna skola  288 bērniem. 

Pret šādu ieceri kategoriski iebilst vecāki, kas par neadekvāti dārgās skolas būvniecību informējuši arī tiesībsargu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Izglītības un zinātnes ministriju. 

Jauna skola vecās vietā?

Pašreizējā Pļavniekkalna sākumskolas ēka, kas būvēta 1910. gadā, pēc speciālistu slēdziena vairs neatbilst sabiedrisko ēku prasībām. Turklāt 205 audzēkņiem tā sen jau kļuvusi par šauru.

Šogad izstrādāts skiču projekts jaunai skolas ēkai, kas tiktu būvēta vecās vietā. Tam gan nepiekrīt vecāki, jo bērnu skaits strauji pieaug, bet jaunajā ēkā, kuras izmaksas tiek lēstas apmēram 3,6 miljonu eiro apmērā, plānotas tikai 288 vietas.

"Izmaksas ir neadekvātas, bet varētu pat atstāt novārtā izmaksas, jo mūsu deputāti taču uzskata, ka Ķekavas novads ir pats bagātākais.

Bet pats būtiskākais ir, ka tiek nopietni traucēts mācību process. Tas nozīmē, ka viņi tiks pārcelti uz Ķekavas skolu, mācīties otrajā maiņā," teica Pļavniekkalna sākumskolas padomes priekšsēdētājs Neils Kalniņš.

Šādu problēmu nebūtu, ja skolu būvētu uz pašvaldībai piederošās zemes Sporta ielā līdzās bērnudārzam. Turklāt tur iespējams uzbūvēt lielāku ēku. To apstiprinājusi arī darba grupa, tomēr komiteju sēdēs tas tiekot ignorēts.

Kur paliks skolas bērni?

"Pēc darba grupas Sporta iela 1 ieguva lielāku atbalstu, jo tika noteikti citi, lielāki kritēriji. Lielākai skolai, kas tīri fiziski Pļavniekkalna ielā neietilpst. Jautājums, vai mums vajag šajā mazstāvu apbūvē tik lielu milzīgu skolu," sacīja pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītājs Aigars Vītols (Latvijas Zemnieku savienība).

Sporta ielas laukumā būvniecībai traucējot arī kūdras slānis, turklāt tajā kā kompensācija par bērnudārza ēkas būvniecību apkārtnes iedzīvotājiem apsolīta rekreācijas zonas izveide.

"Atcerēsimies, ka Katlakalns ir privātmāju ciemats, un Katlakalnam nav jārisina visas novada izglītības problēmas. Katlakalnā 150 gadus tā skola ir bijusi Pļavniekkalna ielā 20, un es domāju, ka viņai tur jābūt vēl 150, 200 un pat 300 gadus," sacīja Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Andis Damlics (Reģionu alianse).

Vietu trūkums tikšot atrisināts ar jaunas ēkas būvniecību Titurgā, bet jautājums, kur paliks Pļavniekkalna sākumskolas bērni būvniecības laikā detalizēti tikšot skatīts, kad būs izstrādāts skolas tehniskais projekts.  Galīgais lēmums par Pļavniekkalna sākumskolas būvniecību tiks pieņemts šā mēneša domes sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt