Dienas ziņas

Zelenska: Ir jāizstrādā Ukrainas bērnu atgūšanas mehānisms

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rāmavas Depkina muižai jauns nomnieks

Rāmavas Depkina muižai jauns nomnieks - sola publiskus pasākumus un pieļauj koprades telpas izveidi

Jaunu pārvaldnieku ieguvusi Rāmavas Depkina muiža, kas savulaik bijusi mājvieta arī slavenajam rakstniekam un publicistam Garlībam Merķelim un ir viena no senākajam Pierīgas muižām. Turpmāk 10 gadus tajā saimniekos uzņēmums, kas sola muižā rīkot arī publiskus pasākumus un radīt koprades telpu.

ĪSUMĀ:

  • Ķekavas novads pēc iepriekšējā līguma beigām rīkoja izsoli par Depkina muižas nomu.
  • Iepriekš muiža iznomāta biedrībai, pārvaldniece uzskata – novads, rīkojot izsoli, nebija pretimnākošs.
  • Muižas nomas tiesības izsolītas par 4500 eiro mēnesī. 
  • Jaunais nomnieks "Pine Cargo" sola rīkot pasākumus, atvērt muižu NVO, sociālajiem uzņēmumiem.
  • Jaunā nomnieka pārstāve pieļauj - šeit varētu būt arī kāda koprades telpa.
  • Līgumu slēgs uz 10 gadiem, būs jāņem vērā visi kultūrvēsturiskā objekta apsaimniekošanas nosacījumi.

Bijusī muižas pārvaldniece gan pauda skumjas, ka viņa pēc 14 gadiem šo darbu vairs neturpinās.   

Klasicisma formās ieturētā divstāvu koka ēka piedzīvojusi dažādus laikus, tajā skaitā pārbūvi par parastiem dzīvokļiem padomju laikos. Tagad tā pieder Ķekavas novadam, kas daudzus gadus muižu iznomāja biedrībai, taču nomas līguma termiņš beidzās un izsolē ir atrasts jauns nomnieks.

Pēc nomas līguma beigām 14 gadu laikā veidotās kolekcijas un vēstures liecības tagad tiks izsolītas. Daļa nonāks citās Latvijas muižās, daļa privātiem kolekcionāriem.

"Pašvaldība nesaņēma vispār neko finansiāli, faktiski par velti šī biedrība rīkojās ar šo objektu, bet paldies viņiem par to, jo tā muiža tika saglābta.

Kad beidzās iepriekšējais valdījuma līgums, viņi arī paši nav izrādījuši vēlmi turpmāk pagarināt šo līgumu, tāpēc mēs kā pašvaldība rīkojām nomas tiesību izsoli," skaidroja Ķekavas novada domes priekšsēdētaja vietnieks Andris Vītols (Jaunā konservatīvā partija).

Bijusī muižas pārvaldniece Ilze Stefaņenkova norādīja – ir sāpīgi atstāt muižu, jo īstenota ne vien komercdarbība, bet arī sociālie projekti. Pašvaldība neesot izrādījusi pretimnākšanu turpmākās sadarbības īstenošanai.

"Tika strikti noteikts, ka būs publiskā izsole, kas nozīmē, ka var pieteikties jebkurš, un, kurš vairāk solīs, tam arī tiks šīs pārvaldības tiesības, un, ņemot vērā, ka es šeit jau saimniekoju 14. gadu un zinu visas gan saimnieciskās, gan praktiskās, finansiālās nianses, tad jāsaka, man pieeja nav pieņemama, un es arī apzinos, ka es nevaru uzņemties šo atbildību godprātīgi turpināt saimniekot un pildīt saistības," stāstīja Ilze Stefaņenkova.

Depkina muižas nomas tiesības izsolē noteiktā sākumcena bija nedaudz vairāk par 2000 eiro mēnesī. Taču izsolē tiesības nosolītas par krietni lielāku summu – 4500 eiro mēnesī, un turpmāk muižu pārvaldīs divas Ķekavas novada ģimenes.

"Tas, ko mēs esam nolēmuši darīt, ir organizēt dažāda veida pasākumus, esam nolēmuši pārdibināties par sociālo uzņēmumu un piedāvāt arī daļu no telpas cilvēkiem, tā teikt atvērt sabiedrībai – gan nevalstiskajam sektoram, gan arī citiem sociālajiem uzņēmējiem un kopienām," stāstīja Rāmavas Depkina muižas nomnieka "Pine Cargo" valdes locekle Līva Priede.

 "Un mūsu sajūta, ka cilvēkiem ir jānāk kopā un jāsadarbojas, un kopā jārada, tā ka nav izslēgts, ka šeit varētu būt arī kāda koprades telpa," viņa piebilda.

Līgums tiks slēgts uz 10 gadiem, nomniekam būs jāņem vērā visi kultūrvēsturiskā objekta apsaimniekošanas nosacījumi.

Līdz šim iepriekšējie nomnieki par muižu ļoti rūpējušies, un šobrīd tā ir viena no labāk saglabātajām Pārdaugavas muižiņu mājām.

"Mums ir svarīgi, lai tā muiža tur būtu, lai parks būtu sakārots, lai visa tā teritorija būtu sakārtota un pieejama iedzīvotajiem," uzsvēra Andris Vītols.

Jaunie Depkina muižas nomnieki sola – muiža un tās teritorija būs pieejama ikvienam Ķekavas novada iedzīvotajam, pirmais publiskais pasākums gaidāms jau martā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti