Kasjanovs: Putina atbalstītājiem Latvijā nav izpratnes par Krievijas iekšpolitiku

Cilvēkiem, kas Latvijā pauž atbalstu Vladimira Putina režīmam, nav detalizētas izpratnes par Krievijas iekšpolitiku. Viņi nekad nevēlētos dzīvot tādā valstī, kāda šodien ir Krievija, Latvijas Televīzijas raidījumā “Viens pret vienu” atzīst opozicionārs Mihails Kasjanovs.

Saskaņā ar aptaujām, Latvijā liela daļa krievvalodīgo iedzīvotāju atbalsta Putina politiku. Kasjanovs norāda, ka šādās aptaujās jāņem vērā arī tuvu nullei esošie rādītāji jautājumos, kas izzina cilvēku vēlmi pārcelties uz Krieviju vai saistīt sevi ar šo valsti.

Viņi pauž savu atbalstu inerces vadīti, jo tie ir krievu cilvēki. Viņiem nav izpratnes par iekšpolitiku šodienas Krievijas Federācijā, un viņi arī nevēlas to izprast,” viedokli pauž Kasjanovs.

Viņš uzskata, ka Putina atbalstītāji neizskata jautājumu pietiekami detalizēti un, kas ir svarīgi, nevēlas dzīvot tādā valstī, kāda šobrīd ir Krievija.

Kasjanovs skaidro, ka šobrīd simpatizējot Krievijas nostājai, daudzi krievvalodīgie kļūdaini atbalsta valdību, kas grauj valsts nākotni. Tādēļ Latvijā, Lietuvā un Igaunijā dzīvojošie krievu cilvēki, vismaz lielākā to daļa, ir izdarījuši pareizu izvēli, atbalstot tradīcijas, savu valodu, bet vēloties dzīvot plaukstošā Eiropā, pie kuras pieder Latvija.

Arī pret partijas “Saskaņa” sadarbību ar Putina pārstāvēto partiju “Vienotā Krievija” Kasjanovs izturas kategoriski negatīvi.

“Vienotā Krievija" nav nekāds politiskais spēks. Tā ir Putinam lojālu uzņēmēju un ierēdņu asociācija. Tādēļ tas, tā varētu teikt, ir tilts, kas savieno ar Putinu,” teic politiķis.

Bijušais Krievijas premjers neapšauba to, ka Latvijai kā ES dalībvalstij būtu jābūvē tilts pretī Krievijas Federācijai, taču izsaka šaubas par nepieciešamību to darīt kopā ar Vladimira Putina komandu.

Vēstīts, ka partija "Saskaņa" 2014. gada rudenī apsvēra iespēju atteikties no sadarbības līguma ar partiju “Vienotā Krievija”. Līdz šim tas nav noticis.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti