Dienas ziņas

O. Burovam sarunas ar opozīcijas partijām balsis nedod

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Turpinās dzēšana Beržovkas kūdras purvā

Kārsavas novadā izdevies ierobežot kūdras purva un meža ugunsgrēku

Otrdien, 2.jūlijā, plkst. 18.42 kūdras un meža ugunsgrēka Kārsavas novadā izplatība tika ierobežota, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Kopumā izdeguši 32 hektāri: 10 hektāri meža un 22 hektāri kūdras. 

Ugunsgrēka dzēšanā piedalās aptuveni 50 cilvēki. Tostarp palīgā nākuši “Latvijas dzelzceļa” darbinieki, apsekojot teritoriju ar dronu.

Pusdienlaikā arī nolija neliels, apmēram 20 minūšu ilgs lietus, bet joprojām ir spēcīgs vējš, kas var palīdzēt liesmām atkal parādīties un izplatīties.

VUGD pārstāve Inta PalkavnieceKarīna Važnaja

“No pusdienas laika vairākas reizes nolijis lietus, jāņem vērā, ka joprojām ir spēcīgs vējš, kas var ietekmēt to, ka lietus no jauna varētu parādīties. Šobrīd ugunsgrēka izplatība vēl nav ierobežota un dzēšanas darbu turpinās,” informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtina ne tikai spēcīgais vējš, bet arī sarežģītā piekļūšana pie notikuma vietas. Dzēšanas darbos un situācijas apsekošanā piesaistīti arī helikopteri. 

“Sarežģītākais ir, protams, noķert to [uguns] perimetru, lai tas tālāk neaiziet. Tātad vēja ietekmē tas ļoti strauji izplatās. Ūdens ir speciāli paredzēti dīķi, arī grāvji, kur mēs tagad arī ņemam ūdeni. Principā pašreiz ūdens pietiek,” pastāstīja VUGD Latgales reģionālās brigādes komandiera vietnieks Valdis Straume.

Tikmēr Kārsavas novada pašvaldības pārstāvji apsekoja ugunsgrēka tuvumā dzīvojošos iedzīvotājus, lai nepieciešamības gadījumā viņus evakuētu. Pagaidām gan tas nav bijis nepieciešams. “Aiz meža otrajā pusē ir Goluševas pagasta Pokuļu ciems, kurā tuvāk pie meža ir četras mājas, kurās dzīvo iedzīvotāji. Iedzīvotāji tika brīdināti – ja viņi sajūt dūmu smaku vai liesmas tuvojas tuvāk, protams, zvanīt, pirmkārt, jau pārvaldniekam, man vai jebkuram citam. Mēs esam gatavi arī šobrīd, ja būs tāda nepieciešamība, sniegt vietu, kur cilvēki varētu uz kādu brīdi apmesties, ja tās briesmas tomēr zogas tuvāk,” sacīja Kārsavas novada domes priekšsēdētāja Ināra Silicka.

KONTEKSTS:

Izsaukumu uz Kārsavas novada Malnavas pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies Beržovkas kūdras purvā, VUGD saņēma pirmdien, 1. jūlijā, ap plkst. 16. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka kūdras purvā deg uz koka paletēm sakrauta kūdra un kūdras kalni, pastāv spēcīgs piedūmojums.

Pirmdienas vakarā kūdra dega apmēram 14 hektāru platībā un meža virsslānis apmēram sešu hektāru platībā, un tā dzēšanā iesaistīti plaši VUGD un citu dienestu plaši resursi.

Ugunsgrēka dzēšanā iesaistīti ugunsdzēsēji glābēji, Valsts meža dienesta, uzņēmuma tehnika un Nacionālo bruņoto spēku helikopters dzēšanai no gaisa

Operatīvie dienesti un pašvaldības pārstāvji apsekojuši tuvākos ciemus, lai nepieciešamības gadījumā varētu sniegt palīdzību iedzīvotājiem un viņus evakuēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti