Kārsavas novada kūdras purvā plašs ugunsgrēks

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un citu dienestu plaši resursi iesaistīti kūdras purva ugunsgrēka dzēšanas darbos Kārsavas novada Malnavas pagastā, informēja VUGD.

Izsaukumu uz Kārsavas novada Malnavas pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies Beržovkas kūdras purvā, VUGD saņēma pirmdien, 1. jūlijā, plkst. 15.4. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka

kūdras purvā deg uz koka paletēm sakrauta kūdra un kūdras kalni, pastāv spēcīgs piedūmojums,

Turklāt stiprā vēja dēļ liesmas strauji izplatījās uz tuvējā meža pusi.

Pirmdienas vakarā deg kūdra apmēram 14 hektāru platībā un meža virsslānis apmēram 6 hektāru platībā.

Paaugstināta bīstamības ugunsgrēka dzēšanas darbus veic vairāk nekā 30 ugunsdzēsēji glābēji ar 10 specializētās ugunsdzēsības automašīnām, kā arī divi Valsts meža dienesta transportlīdzekļi, uzņēmuma tehnika, Latvijas Dzelzceļa resursi. Dzēšanai no gaisa piesaistīts Nacionālo bruņoto spēku helikopters, bet apsekošanai no gaisa – Valsts robežsardzes helikopters.

Ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtina spēcīgais vējš, kas ļauj liesmām izplatīties, ūdens ņemšanas vietu trūkums. Tāpat 4 km attālumā atrodas Krievijas robeža un ugunsgrēks var pāriet tai pāri. Informācija par notikumu un iespējamo uguns izplatību nodota arī Krievijas ugunsdzēsības dienestam.

Ņemot vērā tuvējā apkaimē izplatījušos spēcīgo piedūmojumu,

operatīvie dienesti apseko tuvākos ciemus, lai nepieciešamības gadījumā varētu sniegt palīdzību iedzīvotājiem un viņus evakuēt.

VUGD atgādina iedzīvotājiem, ka, ja jūt dūmu smaku savu māju apkārtnē, ir jāaizver logi un durvis. Tuvējo ciemu iedzīvotājus aicina informēt par to, ja sadūmojums māju apkaimē ir spēcīgs un rokas kādas veselības problēmas. Par to jāziņo, zvanot uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti