Kārsavas novadā kūdras purva ugunsgrēka dzēšanā iesaista helikopteru

Kūdras purva ugunsgrēka dzēšanā Kārsavas novada Malnavas pagastā otrdien, 2. jūlijā, no rīta iesaistīts arī Nacionālo bruņoto spēku (NBS) helikopters, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) informācija vietnē "Twitter".

VUGD pārstāve Inta PalkavnieceMārtiņš Kalaus

  VUGD informē arī, ka kūdras ugunsgrēka izplatība nakts laikā nav palielinājusies – ir vairākas gruzdošas vietas, kuras ugunsdzēsēji dzēš. Notikuma vietā pastiprinājies vējš un nedaudz izmainījies vēja virziens, kas ļauj liesmām izplatīties dziļāk mežā.

  Savukārt ugunsgrēka izplatība mežā nakts laikā palielinājās, un ar gaismas iestāšanos dzēšanas darbi tiek turpināti arī pašā mežā.

  Paaugstinātās bīstamības ugunsgrēku dzēš vairāk nekā 30 ugunsdzēsēji glābēji ar 10 specializētām ugunsdzēšanas automašīnām, kā arī iesaistīts Valsts meža dienesta, uzņēmuma tehnika un Nacionālo Bruņoto spēku helikopters dzēšanai no gaisa. Notikuma vietā ir pastiprinājies vējš.

  Glābēji un iedzīvotāji cer uz Latgalē pēcpusdienā solīto lietu, kas palīdzētu apturēt vismaz meža ugunsgrēku. Speciālistu ieskatā kūdras degšana purvā varētu turpināties pat vairāku mēnešu garumā.

  Kārsavas novada domes priekšsēdētāja Ināra Silicka neilgi pirms pusdienlaika bija atgriezusies no Malnavas pagasta, kur Beržovkas purvā deg kūdra un mežs, pastāstīja, ka saskaņā ar jaunākajām ziņām uguns skāris 32 hektārus, tostarp sešus hektārus meža.

  “Apsekojām arī iedzīvotājus, tuvējās sādžās, kas ir pie šīs nelaimes vietas. Tur pat nav jūtama deguma smaka. Taču cilvēki ir brīdināti, vajadzīgie telefona numuru ir iedoti,” pastāstīja Silicka.

  Ugunsdzēsēji aicina tuvējo māju iedzīvotājus, ja ir jūtami dūmi, aizvērt logus un durvis, bet, ja nepieciešama palīdzība – zvanīt pa tālruni 112.

  KONTEKSTS:

  Izsaukumu uz Kārsavas novada Malnavas pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies Beržovkas kūdras purvā, VUGD saņēma pirmdien, 1. jūlijā, ap plkst. 16. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka kūdras purvā deg uz koka paletēm sakrauta kūdra un kūdras kalni, pastāv spēcīgs piedūmojums.

  Pirmdienas vakarā kūdra dega apmēram 14 hektāru platībā un meža virsslānis apmēram sešu hektāru platībā, un tā dzēšanā iesaistīti plaši VUGD un citu dienestu plaši resursi.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti