Rīta Panorāma

Intervija ar Aigaru Dinsbergu, Gintu Krievkalnu un Ati Ieviņu

Rīta Panorāma

LTV svin 65! Intervija ar Janu Semjonovu un Ivaru Priedi

Intervija ar ministru prezidentu Krišjāni Kariņu

Kariņš: Veselības ministrijas izaicinājums ir caurskatāmības ieviešana mediķu atalgojuma sistēmā

Veselības ministrijas (VM) izaicinājums ir lielākas caurskatāmības ieviešana mediķu atalgojuma sistēmā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").

"Es esmu sapratis, ka diemžēl tas nav tikai algas jautājums, bet arī attieksmes un visas sistēmas jautājums. Veselības ministrijai ir liels izaicinājums - kā ieviest lielāku caurskatāmību algām. Valdība [pati] ārstiem naudu nedod. Tā ir necaurskatāma sistēma. Es neuzskatu, ka šeit kāds jāvaino, taču skaidrs, ka mums būtu vajadzīgs labs audits [tam], kā tā nauda tiek sadalīta. Mēs turpināsim strādāt, bet vienlaikus sistēma ir jāpadara efektīvāka," pauda Kariņš.

Premjers uzsvēra, ka, lai gan veselības aprūpes nozare ļoti ilgi nav tikusi pietiekami finansēta, pēdējos gados situācija ir uzlabojusies. Savukārt Saeima iepriekš pieņēmusi lēmumu bez seguma un jau tad Finanšu ministrija paudusi brīdinājumu, ka tas nav izpildāms.

KONTEKSTS:

Pašlaik Saeimas deputātu rokās ir valdības akceptētais 2020. gada valsts budžeta projekts. Galīgajā lasījumā budžetu cer pieņemt 13.-14. novembrī. Atbilstoši likumam budžeta papildu finansējumam darba samaksas pieaugumam nozarē 2020. gadā bija jābūt 120 miljoni eiro. Taču tā vietā Veselības ministrijas prioritātēm paredzēti 50 miljoni eiro, tostarp 42 miljoni mediķu algām

Tāpēc mediķi solījuši protesta akcijas, tostarp 7. novembrī piketēs un dosies vienas dienas atvaļinājumā. Ja cerēto neizdosies panākt, pieļauj arī parakstu vākšanu par Saeimas atlaišanu. Otrdien, 6. novembrī, pēc tikšanās ar premjerministru, veselības un finanšu ministriem Latvijas Jauno ārstu asociācijas vadītājs Kārlis Rācenis paziņoja, ka risinājums joprojām nav panākts. Tikmēr veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!") pēc tikšanās norādīja, ka ir jādomā par veselības aprūpes finansēšanas likuma grozījumiem, jo solītos 20% pie algas ārstniecības personām pielikt nav iespējams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti