Birokrātijas balva '20

Krīzes laikā valdība izziņo palīdzību bezdarbniekiem, kuriem ārkārtas situācijas laikā beidzas pabalsta izmaksa. Varot pieteikties uz 180 eiro lielu bezdarbnieka palīdzības pabalstu. To varot izdarīt caur Latvija.lv. Es devos uz portālu tam pieteikties. Meklēju pēc nosaukuma, kuru minējusi LM. Nosaukums neko neatrod. Neatrod pat neko līdzīgu. Meklēju info VSAA mājas lapā. Atrodu tikai info par bezdarbnieka pabalstu un neko par iespēju pieteikties palīdzības pabalstam. Rakstu epastu VSAA. Man atnāk e pasts ar aprakstu, kas jādara. No jauna eju Latvija.lv mājas lapā. meklēju pēc norādītajiem puktiem. Spiežu uz konkrēto saiti, kas man aizved pie meklētāja. Meklēju. Atrodu elektronisko iesnieguma formu. To iesniedzu. Pēc tam saprotu, ka tā ir tikai daļa. Otra daļa ir jāaizpilda elektroniski pieveinotā anketa. Veru vaļā anketu, lai to aizpildītu un parakstītu ar e parakstu. Aktīvās rūtiņas nedarbojas, tās nevar ieklikšķināt, tās pārmet uz citu vietu un neveidot vienlaidu tekstu. Esmu nolēmusi sūtīt vēstuli pa pastu. Pretējā gadījumā sanāk, ka es autorizējos ar saviem datiem latvija.lv, kur autorizēju vēl nosūtīt no sevis iesniegumu, kuram klāt jāpievieno papildus iesniegums, kurš ir elektorniski aizpildīts manā datorā un parakstīts ar manu e parakstu. Un viss šis info ir pieejams tikai pēc pieprasījuma VSAA ar neskaidrām vadlīnijām. Elektroniskā vide varētu būt atbalstoša un vienkārša, bet tā ir sarežģīta ar nevajadzīgām procedūrām, neatrodamu informāciju un vairāku līmeņu autorizāciju un datu ievadi dažādās platformās.
Ziņo

Kariņš: Covid-19 krīze pierādīja – valsts pārvalde var strādāt efektīvāk

Premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) atzīst, ka Covid-19 dēļ izsludinātā ārkārtējā situācija pierādījusi, ka valsts pārvalde var strādāt efektīvāk, un šī mācība jāizmanto.

Kariņš preses konferencē sacīja, ka Covid-19 krīzes laikā mēs redzējām, kā var uzlabot valsts pārvaldes darba efektivitāti.

Piemēram, pirms ārkārtējās situācijas viņam vairāki dokumenti bija jāparaksta ar roku, un tika apgalvots, ka to nekādā veidā nevar izdarīt elektroniski, bet, kad viņš nonāca pašizolācijā, izrādījās, ka - “trešajā dienā visu parakstīju elektroniski”, “varēja maģiski visu atrisināt”.  

Izrādījās, ka vajadzīgs grūdiens, lai sāktos pārmaiņas.

Kariņš atzina, ka tas, ka tagad “mazāk papīru staigā apkārt”, jau lielāka efektivitāte.

Iespējams strādāt efektīvāk, un tas varētu atspoguļoties darbinieku skaita samazināšanā, un arī, ja ir mazāk fiziski skraidīšanas, var ietaupīt uz auto degvielas un remonta rēķina, arī gaisa kvalitāte uzlabojas.

Kariņš sacīja, ka valsts pārvalde iemācās komunicēt ar iedzīvotājiem elektroniski un šī mācība jāsaglabā.  

Dalies ar savu pieredzi, piesaki nejēdzīgo procedūru “Birokrātijas balvai’20”!

Ziņo
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti