Rīta Panorāma

Intervija ar Raivi Dzintaru par valdības veidošanas procesu

Rīta Panorāma

Dzīves vērtība izrādē "Ar labu nakti, māt! "

Intervija ar režisoru Viesturu Kairišu

Kairišs: Pēc simtgades svinībām svarīgi būs nepamosties ar paģirām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pēc valsts simtgades svinībām svarīgākais būs nepamosties ar pārāk lielām paģirām, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja režisors Viesturs Kairišs.

Viņš uzsvēra, ka nepieciešams saprast – vai tiek svinēta vecas vai jaunas valsts simtgade? “Tā ir jauna valsts. Tā ir valsts, kurai ir izaicinājumi, kurai jābūt progresīvai, radošai un brīvdomātājai. To nevar pārvērst par rasola ēšanas pasākumu, bet gan izaicinājumu,” teica Kairišs.

Komentējot tādas valstī notiekošās aktualitātes kā, piemēram, jaunās valdības veidošanu, Kairišs atzina, ka ir ārkārtīgi satraucies. “Prevalē emocionāli jautājumi. Es uz vēlēšanām gāju ar mērķi par tiesiskumu un demokrātiju. Ja mēs pazaudējam šo vēlēšanu vēstījumu, tas būs ļoti skumji,” teica Kairišs. Režisors norādīja uz zemo iedzīvotāju aktivitāti 13. Saeimas vēlēšanās, minot, ka nākamajās tā būs vēl zemāka, ja valdības veidošanas procesa laikā netiks ņemtas vērā vēlētāju intereses. “Par Saeimas prezidija priekšsēdētāju no jauna tika ievēlēta Mūrniece. Esam uz ļoti plāna ledus,” sacīja Kairišs.

KONTEKSTS:

Valdības veidošanas sarunās iesaistītās partijas turpināja diskusijas par iespējamo darba plānu, ko apsprieda arī ar Finanšu ministrijas (FM) ekspertiem. Pašlaik valdības veidošanas sarunās ir iesaistīti pieci politiskie spēki - Jaunā konservatīvā partija (JKP), "KPV LV", "Attīstībai/Par!", Nacionālā apvienība un "Jaunā Vienotība".

Partijas topošās valdības darba plānu pārrunāja arī pirmdien, 12. novembrī. JKP līderis, premjera amata kandidāts Jānis Bordāns pēc tikšanas paziņoja, ka pašlaik ir vienošanās par astoņām valdības prioritātēm. Starp tām viņš minēja tiesiskumu, obligātās iepirkuma komponentes (OIK) problēmas risinājumu, sociālās nevienlīdzības mazināšanu, izglītību, pārmaiņas veselības jomā, demogrāfijas jautājumus, administratīvi teritoriālo reformu, kā arī finanšu stabilitāti un drošību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti