Panorāma

Robežas pārkāpj arī sporta skolās

Panorāma

Panorāma

"Progresīvie": Nonākšana valdībā ir panākums

«Progresīvo» kongresā partija kā panākumu izceļ nonākšanu valdībā

Partijai "Progresīvie", nonākot valdošajā koalīcijā, izdevies sasniegt gribētus, bet šķietami nesasniedzamus mērķus – Stambulas konvencijas ratificēšanu un partnerattiecību nostiprināšanu Latvijas likumdošanā. Šāds vērtējums paveiktajam sestdien, 20. aprīlī, izskanēja partijas kongresā. Politiskais spēks arī turpināšot parādīt, ko nozīmē "Progresīvo" rokraksts. 

Pusgadu valdībā, bet Rīgas domē – gandrīz tikpat ilgi opozīcijā. "Progresīvo" kongresā nonākšana valdībā tika sveikta ar gavilēm, bet līdzšinējā galvaspilsētas domes vadība izpelnījās kritiku.

"Rīgas domi veidot bez izsaimniekošanas, – mūsu partneri neizturēja un izveidoja aprēķina koalīciju," bilda "Progresīvo" līdzpriekšsēdētāja Justīne Panteļejeva.

"Progresīvo" ieskatā pie daudzām neizdarībām esot vainojami vēl iepriekšējās valdības ministri.  Tā, piemēram, vai "Rail Baltica" kursēšot cauri Rīgai. "Neskatoties, ka mūsu politiskie konkurenti mēģina kult mītu, ka Rīgā nebūs "Rail Baltica", [tas] būs," sacīja satiksmes ministrs Kaspars Briškens.

"Mūsu politiskie oponenti savu neizdarību dēļ prasīja manu demisiju," sacīja kultūras ministre Agnese Logina.

"Mēs dažkārt dzirdam no mūsu oponentiem, ka neko nespējam, un bieži vien tā ir kā kompensācija, kā runāt par savu neizdarību," partijas kongresā sacīja aizsardzības ministrs Andris Sprūds.

Sanākušos uzrunāja Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu saraksta līderi. Svarīgākās Latvijas prioritātes esot drošība un skaidra orientācija uz Rietumiem. 

"Es prasu, lai mūsu aizsardzības jomā pilnvērtīga loma būtu arī sievietēm, gan lemšanā, gan apmācībā. Sievietes nav malā stāvētājas," sacīja "Progresīvo" Eiropas Parlamenta vēlēšanu saraksta līdere Elīna Pinto.

"Progresīvo" kongresā 20. aprīlī diskusijas fokusā bija jautājumi par Latvijas ekonomikas attīstīšanu nākamajiem desmit gadiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti