Labrīt

Barikāžu muzejs vēlas pievienoties Kara muzejam; Aizsardzības ministrija ieceri noraida

Labrīt

Partijas sāk gatavoties pašvaldību vēlēšanām

Eva Juhņēviča: Šonedēļ plānots atklāt pieteikšanos vienotajā rindā vakcinācijai

Juhņēviča: Iedzīvotāju pieteikšanās uz vakcīnām pret Covid-19 nebūs sacensība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Iedzīvotāju pieteikšanās uz vakcīnām pret Covid-19 nebūs sacensība, intervijā Latvijas Radio sacīja Vakcinācijas projekta biroja vadītāja Eva Juhņēviča.

Juhņēviča pastāstīja, ka šonedēļ plānots atklāt mājaslapu “Manavakcina.lv”. Savukārt nedēļu vēlāk būs pieejama arī pieteikšanās telefoniski.

Iedzīvotāju brīvprātīgā vakcinācija sākotnēji notiks pakāpeniski pa prioritārajām grupām. Pašlaik gan vēl tiek lemts par šo grupu detalizāciju.

“Latvijā tiks veidota vienota vakcinācijas rinda,” sacīja Juhņēviča, neapstiprinot informāciju, ka politiķi un amatpersonas varētu tikt pie vakcīnām prioritāri.

Tāpat Vakcinācijas projekta biroja vadītāja noliedza, ka pieteikšanās uz vakcīnām būs sacensība: “Izejot no prioritārajām grupām, sistēma automātiski sarindos. Tas noteikti nav sacensības princips. Par to mēs varētu būt mierīgi.

Cilvēkiem arī nevajadzētu satraukties un pirmajā brīdī reģistrēties uzreiz, lai nenokavētu rindu.”

Plānota arī iespēja pieteikt kolektīvo vakcināciju.

KONTEKSTS:

Saskaņā ar valdībā apstiprināto Covid-19 vakcinācijas plānu paredzēts līdz vasaras beigām sapotēt 70% pieaugušo. No marta paredzēts ne mazāk kā 100 000 potēto nedēļā. Īslaicīgi jāvar potēt arī līdz 150 000 nedēļā. 

Būs vienots vakcinēšanas tīkls, un cilvēkus vakcinēšanai reģistrēs jau iepriekš. Ja kāds negribēs potēties, rindas kārtībā vietu piedāvās nākamajam. Plāno speciālu IT risinājumu vakcinācijas procesa pārvaldībai.

Latvija līdz šim saņēmusi trīs “Pfizer” un “BioNTech” izstrādātās Covid-19 vakcīnas kravas – pirmajās divās piegādēs saņemtas 23 400 vakcīnas devas, bet trešajā – vēl 6800 devas.  Bet 12. janvārī saņemtas pirmās 1200 ražotāja "Moderna" vakcīnas pret Covid-19, 31.janvārī – vēl 2 400 devas

Savukārt februārī tiek gaidītas pirmās vakcīnas devas no “AstraZeneca”, ko janvāra nogalē izmantošanai Eiropas Savienībā apstiprināja Eiropas Zāļu aģentūra un Eiropas Komisija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti