Dienas ziņas

Saulkrasti vēlas kļūt par piejūras attīstības centru

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jēkabpilī notiek labdarības akcija «Dzīvo vesels»

Jēkabpils slimnīcā ceturto gadu labdarības akcijā konsultē un operē bez maksas

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā norit labdarības akcija “Dzīvo vesels”, kuras laikā sociāli mazaizsargātie iedzīvotāji saņem ārstu bezmaksas konsultācijas un viņiem arī veic bezmaksas operācijas. Akcija Jēkabpilī notiek ceturto gadu, un šogad tajā piedalās arī vairāki ārzemju speciālisti.

Labdarības akcijā “Dzīvo vesels” ir iespēja piedalīties Jēkabpils un apkārtējo novadu pensionāriem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un politiski represētām personām, kam ir pleca, ceļa, plaukstas vai pēdas locītavas problēmas, ķirurģiskas saslimšanas un vēl vairākas citas diagnozes.

Jēkabpils novada iedzīvotāja Ausma Rubļevska akcijā piedalās jau otro gadu. Viņa stāsta, ka pašai nav tādu līdzekļu, lai varētu atļauties vajadzīgos medicīnas pakalpojumus. Pērn viņai tika veikta rokas operācija. “Man labo roku pilnībā atdeva veselībai. Roka tagad strādā pilnībā, netirpst, es varu visus lauku darbus darīt. Šoreiz nāku, lai taisītu otrai – kreisajai rokai operāciju,” stāsta paciente.

Akcijas “Dzīvo vesels” iniciators ir traumatologs ortopēds Kaspars Ūdris. Viņš stāsta, ka šogad akcijā operāciju ir ievērojami vairāk: “Tagad notiek trīs zālēs operācijas. Dotajā brīdī operē ķirurgi, traumatologi un ortopēdi. Mums paredzētas šodien sešas artroskopijas operācijas, no kurām divi pleci. Ķirurgiem piecas vai sešas vēdera dobuma ķirurģiskas operācijas, un traumatoloģijā arī ap sešām laikam.”

Akcijas “Dzīvo vesels” iniciators ir traumatologs ortopēds Kaspars Ūdris.

Vēl vairākas operācijas paredzētas nākamajā dienā. Bet tas ir tikai viens no ieguvumiem. Pirmajā akcijas dienā vairāk nekā 200 pacienti saņēma ārstu speciālistu konsultācijas un rekomendācijas.

“Diemžēl pacienti rajonos novēloti nāk pie ārsta vai negrib nākt. Šī akcija mudinājusi viņus saņemties. Teiksim – manā konsultācijā septiņiem pacientiem ir deformācijas, kam būtu jāliek protēzes,” stāsta traumatologs ortopēds Aigars Vugulis.

Šogad labdarības akcija ir plašāka, jo tajā piedalās ne tikai Latvijas ārsti, bet arī četri speciālisti no ārzemēm. Tie ir trīs traumatologi ortopēdi no Lietuvas, Krievijas un Ukrainas, kā arī ultrasonogrāfijas speciāliste no Ukrainas.

“Organizēt labdarības akciju ir liela atbildība un liels darbs. Tas, ka bez maksas, nenozīmē, ka mēs varam izdarīt slikti, kā pagadās. Diemžēl mūsu valstī neceļas rokas organizēt šādu akciju. Paldies Kasparam, ka viņš nacionālā līmenī veic augstas kvalitātes labdarības akciju!” saka Ruslans Sergijenko, traumatologs ortopēds no Ukrainas.

Akcijā sabiedrības labā strādā vairāk nekā desmit ārsti, tāpat akcijas norisi atbalsta Jēkabpils reģionālā slimnīca. Finansējumu, kas nepieciešams medikamentiem, iekārtām un aprīkojumam, kā arī personāla atalgojumam, nodrošina vietējās pašvaldības un citi sponsori, kuru vidū arī Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecība Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt