Dienas ziņas

Talsu mūzikas skolā apgūst jaunu pieredzi

Dienas ziņas

Vidzemē trūkst pavāru

Jēkabpils kupli pārstāvēta barikāžu atcerē Rīgā

Jēkabpils kupli pārstāvēta barikāžu atcerē Rīgā

Gadskārtējais 1991. gada barikāžu atceres pasākums Zaķusalā Rīgā kļuvis par neatņemamu tradīciju arī jēkabpiliešiem. To skaits, kuri vēlas piedalīties šajā vēstures atcerē pie ugunskuriem, arī šogad bija tik liels, ka no Jēkabpils tika organizēti divi autobusi. Sevišķi liela bija jauniešu aktivitāte.

Jēkabpils pārstāvji Zaķusalā ieradās ar sarkanbaltsarkaniem karogiem rokās. Interese par dalību barikāžu atceres pasākumā Rīgā ir gan tiem jēkabpiliešiem, kuri paši bijuši klāt 1991. gada izšķirošajos notikumos, gan jaunsargiem un citiem jauniešiem. Braucienus no Jēkabpils uz Zaķusalu jau kopš 1992. gada organizē jēkabpilietis Jānis Lācis.

"Te ir jaunsargi, te ir mūsu nākotne. Mums vajag pārmantojamību, parādīt šajā vietā, kā tas notika, bez meliem, bez liekulības, kā mēs izcīnījām šo brīvību.

Tas ir svarīgākais, tā ir īstā motivācija, lai uz šejieni brauktu," saka 1991. gada barikāžu dalībnieks Lācis.

Zaķusalā no Jēkabpils bija ieradusies aptuveni 120 cilvēku delegācija. Šogad to kuplināja jaunieši no Nacionālās jaunatnes kustības. Sākotnēji kustību dibināja vairāki Jēkabpils Valsts ģimnāzijas audzēkņi, lai mudinātu vienaudžus cienīt Latviju un lai popularizētu patriotismu, bet nu jau šī kustība kļuvusi populāra arī citviet Latvijā. Šobrīd kustībai ir trīs vienības – Jēkabpilī, Rīgā un Kuldīgā.

Kustības dalībnieki organizē aktivitātes, lai veicinātu jauniešu interesi par Latviju, kā arī regulāri piedalās dažādos ar mūsu valsts vēsturi saistītos pasākumos.

"Man ir svarīgi šeit būt gan no tā viedokļa, ka es šeit atrodos ne jau vienkārši kā pilsonis, kas piedalās pasākumā, bet kas reprezentē savu kustību, kas ir šeit kopā ar karogu. Kā jau var redzēt, cilvēki gāja pie mums un šo cilvēku bija diezgan daudz, viņi interesējās, kas tas ir par karogu, un tas ir ļoti labi, tas nozīmē, ka tas ir progress. Šie pasākumi man ir svarīgi, jo tādējādi es apliecinu pats savu piederību šai valstij, tautai un tās vēsturei," uzsver Nacionālās jaunatnes kustības vadītājs Toms Trofimovičs.

Iesaistīšanās šādās patriotiskās organizācijās, kā arī jaunsargu kustība apliecina, ka skolu jaunatnei ir interese par Latvijas vēsturi un vēlme redzēt savu valsti brīvu un stipru. Jaunieši uzsver, ka viņiem ir svarīgi piedalīties šajos atceres pasākumos, lai labāk izprastu Latvijas valsts veidošanos un arī neatkarības atgūšanas procesus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti