Panorāma

M. Martinsonu atbrīvo no ieslodzījuma

Panorāma

KPV LV vēl nepauž atbalstu Egilam Levitam

Jaunu konkursu uz LTV valdi prasa arī «Jaunā Vienotība»

«Jaunā Vienotība» aicina NEPLP rīkot atkārtotu konkursu uz LTV valdi

Premjera pārstāvētā partiju apvienības “Jaunā Vienotība” Saeimas frakcija aicina Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) rīkot jaunu konkursu uz Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļu amatiem, teikts “Jaunās Vienotības” paziņojumā medijiem.

Kritizē izvēlētā vadītāja pieredzi

“Jaunās Vienotības” frakcija trešdien, 3.aprīlī, tikās ar NEPLP priekšsēdētāju Daci Ķezberi, lai uzklausītu padomes pozīciju par kārtību, kādā tika izraudzīti divi jauni LTV valdes locekļi, kā arī par konkursa rezultātiem.

Apvienības valdes loceklis Arvils Ašeradens paziņojumā medijiem norādīja, ka  “jautājumu par NEPLP rīkoto LTV valdes locekļu amata konkursu kopumā ir vairāk nekā atbilžu – šaubas raisa ne tik vien konkursa rezultāts, bet arī konkursa norise un atbilstība likuma prasībām, tai skaitā, piemēram, konkursa komisijas sastāvs un prasības pretendentiem attiecībā uz profesionālo pieredzi, uz ko norāda valsts kapitālsabiedrību pārvaldības eksperti”.

“Mēs šobrīd esam situācijā, kad sabiedrība, tai skaitā mediju nozares eksperti, apšauba NEPLP izvēlēto cilvēku profesionālās prasmes vadīt Latvijas Televīziju – ilgtermiņā šādu prasmju trūkums var radīt sabiedriskā medija reputācijas riskus un mazināt sabiedrības uzticēšanos sabiedriskajam medijam,” pauda Ašeradens.

Taču mediju padomes vadītāja Ķezbere tāpat kā iepriekš paustās arī "Jaunās Vienotības" bažas noraida. Viņa atsaucas uz likuma prasību par vismaz piecu gadu pieredzi plašsaziņas līdzekļos vai uzņēmumu vadībā. "Gielam ir vadošā amatā vairāk nekā pieci gadi, administratīvā direktora amatā," sacīja NEPLP vadītāja.

“Jaunās Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājs Ainars Latkovskis savukārt norādīja, ka “NEPLP kā institūcijas, kam jārūpējas par mediju neatkarību un profesionalitāti, vājā argumentācija attiecībā uz konkursā izvēlētajiem LTV jaunajiem valdes locekļiem un viņu profesionālajām kvalitātēm, grauj uzticību sabiedriskajiem medijiem, tādēļ šī situācija raisa bažas un ir vērtējama arī drošības kontekstā.”

“Jaunā Vienotība” uzskata, ka sabiedrības interešu vārdā NEPLP būtu nepieciešams izsludināt jaunu konkursu uz LTV valdes locekļu amatiem,

nodrošinot, ka konkursa norisē tiek ievēroti labas pārvaldības principi un pretendentu vērtēšanā un atlasē tiek iesaistīti profesionāļi kā valsts uzņēmumu pārvaldībā, tā mediju nozarē.

Skaidro izteikumu par sievieti vadošā amatā

"Jaunās Vienotības" pārstāvis Andrejs Judins
00:00 / 01:07
Lejuplādēt

 

Tikmēr "Jaunās Vienotības" pārstāvis Andrejs Judins kritizēja Ķezberes izteikumu tikšanās laikā.

NEPLP priekšsēdētāja Dace Ķezbere
00:00 / 01:35
Lejuplādēt

Latvijas Radio aicināja Ķezberi komentēt arī viņas izteikumus, ko sociālajos tīklos citējis politiķis Judins: “Citāds varbūt nav ļoti precīzs vārds vārdā. Bet tā doma – gribēju “Vienotības” cilvēkiem pateikt, ka mēs ļoti rūpīgi izvērtējām sadarbības iespējas valdē, lai nebūtu tā, ka cilvēki nevar savā starpā sastrādāties.

Par Evu Juhņēviču – atvainojos, ja esmu nodarījusi pāri kādai sievietei un aizskārusi viņas dziļākās jūtas. Es uzskatu, ka jebkura sieviete var būt vadītāja, tajā skaitā Eva Juhņēviča.

Šajā gadījumā padomes lēmums bija atbalstīt Evu satura valdes locekļa amatā, jo satura ir lieli projekti, Eva ir projektu cilvēks un sevi pierādījusi lielos pasākumos. Un tieši saturs būtu tas, kas viņai būtu labāk piemērojams. Un šeit nav svarīgi, vai viņa ir sieviete vai vīrietis.”

Ministre: politiķiem nav jāiejaucas

Jaunu konkursu uz amatiem LTV valdē iepriekš aicināja rīkot arī Jaunā konservatīvā partija. Tikmēr par mediju politiku atbildīgā kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība) konkursa rezultāta pārskatīšanai pamatu neredz. Viņa uzsver – politiķiem nav jāiejaucas mediju uzrauga lēmumos. 

"Es uzskatu, ka partiju rīcībā nav informācijas par to, kā konkurss ir noritējis, kādi ir bijuši argumenti. Partijām nav bijusi iespēja uzklausīt visus pretendentus. 

Līdz ar to es neredzu, uz kāda pamata partijas var prasīt atkārtotu konkursu," sacīja Melbārde.

Uz jautājumu, vai Eināra Giela pieredze atbilst likuma prasībām sabiedriskā medija valdes locekļiem, Melbārde neatbildēja, jo neesot redzējusi Giela biogrāfiju.

KONTEKSTS:

Iepriekš arī Jaunā konservatīvā partija (JKP) aicinājusi anulēt konkursa iznākumu.

NEPLP pagājušajā nedēļā nolēma LTV valdes priekšsēdētāja amatā apstiprināt Eināru Gielu, bet valdes locekļa amatā digitālās attīstības un satura jautājumos – Evu Juhņēviču.

Eva Juhņēviča bija XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore, strādājusi Jūrmalas domē kā mārketinga nodaļas vadītāja, SIA “McCANN Rīga” direktore.    

Einārs Giels ir biznesa konsultants, lektors biznesa augstskolā “Turība”, lektors Latvijas Jūras akadēmijā, AS “Olainfarm” mārketinga tirgus datu analītiķis.

Konkurss uz amatiem LTV valdē izsludināts 10. janvārī pēc tam, kad NEPLP kā LTV valsts kapitāla daļu turētāja 2018. gada pēdējā darbadienā vienbalsīgi pieņēma lēmumu izteikt neuzticību LTV valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim programmu attīstības jautājumos Sergejam Ņesterovam. Belte un Ņesterovs pauda pārsteigumu par NEPLP lēmumu, to nosodīja Latvijas Žurnālistu asociācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti