Jāņu dienā noslīkuši trīs iereibuši cilvēki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pārgalvības dēļ Jāņu dienā noslīkuši trīs iereibuši cilvēki, bet vairāki guvuši traumas, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).

Kurzemē jūrā noslīka 53 gadus vecs vīrietis, Zemgalē, noslīkstot upē, bojā gāja 68 gadus vecs vīrietis. Vidzemē, peldoties alkohola reibumā karjerā, noslīka 49 gadus vecs vīrietis.

Savukārt Latgalē, pēc peldēšanās alkohola reibumā, 20 gadu vecu jaunieti mediķi pēc slīkšanas vidēji smagā stāvoklī nogādāja slimnīcā.

Bet Zemgalē kāds 44 gadus vecs vīrietis, lecot uz galvas ūdenī, guva smagu traumu ar mugurkaula kakla skriemeļu bojājumiem. Vīrietis smagā stāvoklī nogādāts specializētajā klīnikā Rīgā.

NMPD mediķi aicina būt uzmanīgiem, atpūšoties pie ūdens, jo šajās brīvdienās noslīkuši vai smagas traumas peldoties ir guvuši vairāki cilvēki. NMPD aicina nespēlēties ar savu dzīvību un neiet peldēties alkohola reibumā.

Peldvietā nedrīkst lēkt ūdenī no augstuma ne uz galvas, ne uz kājām, jo nereti tas beidzas ar dzīvi ratiņkrēslā. Tāpat nedrīkst iet peldēties naktī, īpaši nezināmās peldvietās, kā arī nevajadzētu peldēties vienam pašam.

Jāatceras arī, ka pārkarsis cilvēks nedrīkst strauji iet peldēties aukstā ūdenī. Ūdenskrātuvju tuvumā ik mirkli ir jāuzmana bērni.

Jāņu dienā NMPD brigādes kopumā devas 1116 izsaukumos, no kuriem 286 bija saistīti ar dažādām traumām vai negadījumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti