Eiropas Klimata pārmaiņu dienests: Pērn pārciests rekordliels ārkārtēja karstuma dienu skaits

Eiropā pērn pārciests rekordliels ārkārtēja karstuma dienu skaits, tā kopīgā ziņojumā secinājis Eiropas Savienības "Copernicus" Klimata pārmaiņu dienests un Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Pasaules Meteoroloģijas organizācija.

Pirmdien ir publicēts jauns šo organizāciju kopīgais ziņojums, kurā secināts, ka Eiropa pērn pārcietusi rekordlielu ārkārtēja karstuma dienu skaitu, kas līdzi nesa dažādas katastrofas – sausumu, ugunsgrēkus, plūdus un vētras. 

Ziņojumā teikts, ka sausums, ugunsgrēki, plūdi un vētras nodarīja zaudējumus miljardiem dolāru apmērā un skāra vairāk nekā divus miljonus cilvēku. 

Un arī klimata grupa "Net Zero Tracker" pirmdien publicējusi ziņojumu, kurā tā vēsta, ka tikai 40 no 100 pasaules lielākajiem privātajiem uzņēmumiem ir noteikuši nulles oglekļa emisiju mērķus, lai cīnītos pret klimata pārmaiņām, un tikai astoņi no tiem ir publicējuši plānus, kā tos sasniegt. Un šādā situācijā, kā uzskata ziņojuma autori, ir vainojams spiediena trūkums uz privātajiem uzņēmumiem, kā arī regulējuma trūkums. Publiskajiem uzņēmumiem sokoties labāk, proti, 70 no 100 biržā kotētiem uzņēmumiem ir noteikuši nulles oglekļa emisiju mērķus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti